Petice: Dříve český Manchester, potom Hanoj, chvilku Palermo a nyní kolotočářov

11.8.2020 1:18 odp.

Petice za odstranění plastových příšer a zřízení pozice městského architekta

Petice: Dříve český Manchester, potom Hanoj, chvilku Palermo a nyní kolotočářov
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Město Dvůr Králové nad Labem - dříve český Manchester, potom česká Hanoj, chvilku české Palermo a nyní český kolotočářov. Vedení města ve své bezbřehé neschopnosti a aroganci připravuje obyvatelům jeden smutný pohled za druhým. Poslední kapkou je umístění nevzhledných plastových květináčů v ulici Revoluční. Teď už musí být i slepému jasné, že takhle to dál nejde.

Bohužel toto je jen ta nejviditelnější kapka v moři šíleností, které stávající radnice vyplodila. Daleko větší Kočkoland nám může vzniknout za 40 mil. na koupališti (viz článek na Kralovedvorsko.cz). Dále, máme sice ve městě více supermarketů než stavebních parcel, ale už sem město láká další. Jak to bude vypadat? Co padne za oběti? Nezájem. Hlavně, že bude Lidl.

Město je tak hrozný vlastník a správce majetku, že nad tím zůstává rozum stát:
Mayerova továrna - po 3 letech ani zmínka, co s ní.
Spořitelna - ani zmínka, co s ní (takže úředníci stále sedí v pronajaté ruině TGM č.p.35 ve vlastnictví místního obchodníka s chudobou Miloše Pacáka).
Dům na náměstí č.p.40 - nejostudnejši dům na náměstí. Loni vyhořel.

Na druhou stranu město mlčí k otřesnému stavu hotelu v Havlíčkově ulici nebo vzhledu náměstí Odboje před starou lékárnu. O zeleni v centru ani nemluvě.

květináče

Takhle bychom mohli pokračovat do alelůja. Místo aby se město v době dnešního blahobytu a otevřených finančních kohoutků odevšad staralo o majetek, který naši předci vybudovali z ničeho a v době, kdy to bylo stokrát těžší, tak plýtvá časem, penězi a trpělivostí všech, kdo ještě nad touto labskou kotlinou nezlomili hůl.

Vyzýváme paní místostarostku, aby si plastové nesmysly z Revoluční ulice odstěhovala k sobě na zahradu a celé vedení města, aby okamžitě spustilo proces výběru nezávislého městského architekta, který bude mít významné slovo při řešení vzhledu veřejného prostoru a v územním plánování.

(Podpis petice nemusí znamenat souhlas s jejím doslovným zněním. Znamená především nespokojenost se stavem veřejného prostoru a výzvu ke změně přístupu vedení města při jeho správě).

Petici můžete podepsat ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Válečná daň? Ať si ji platí ti, co ve válce jsou

9:32 Miroslav Macek: Válečná daň? Ať si ji platí ti, co ve válce jsou

Páteční glosy Miroslava Macka.