Petice za omezení provozu replik historických vozidel v centru Prahy

15.01.2019 18:51 | Zprávy
autor: PV

Žádost k rukám primátora Hřiba a starosty Prahy 7 Čižinského

Petice za omezení provozu replik historických vozidel v centru Prahy
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Vážený pane primátore Hřibe,
vážený pane starosto Čižinský,

obracíme se na Vás touto formou petice / otevřeného dopisu s žádostí o jednání ve věci provozovatelů replik historických vozidel, jejichž počet v posledních dvou letech zmnohonásobil až na neúnosnou míru. Cílem této petice není označení jednoho konkrétního provozovatele, ani konkurenční boj, v ohromném množství těchto vozidel se totiž ani sami nedokážeme vyznat. Netušíme, jestli jsou mezi nimi někteří "ti dobří". Možná ano.

Jak je známo z dostupných mediálních zpráv, snaha o řešení neustálého rozpínání těchto aktivit několika firem byla doposud minimální, ze strany Magistrátu hl. m. Prahy dokonce nebyla žádná. Přitom dochází k evidentnímu a každodennímu porušování dopravních a jiných předpisů, vyhlášek či řádů.

Nejvíce dotčenými lokalitami jsou zejména okolí Staroměstského náměstí, Hradčanské náměstí a okolí Karlova mostu na Malé Straně. Tyto lokality stále více trpí zvýšenou intenzitou dopravy, která je spojená s nadměrným hlukem a nadměrným zápachem z těchto vozidel, zabíráním parkovacích míst v rezidentních zónách, ale i zabíráním míst pro zásobování a rozsáhlé plochy ve vozovce (např. v ulici Lázeňská a na Velkopřevorském náměstí, ale také v Husově ulici nebo na Hradčanském náměstí) při jejich stání při čekání na zákazníky. Výjimkou není ani stání v místech, kde to dopravní značení neumožňuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…