V meziročním srovnání se tempo výrobní inflace v největším tuzemském odvětví snížilo na 0,5 %. Jde samozřejmě o vážený průměr, za nímž se skrývají různé tendence. Asi tou nejviditelnější je výrazný růst nákladů na elektrickou energii, za kterou si firmy aktuálně připlácejí téměř 10 %, nebo na vodu kde je nárůst 5,4 %.
Produkční ceny letos dál padají v těžebním průmyslu a nižší jsou již také ve zpracovatelském průmyslu. Tam nyní sehrává zásadní roli již zmíněná levná ropa snižující ceny vyrobených PHM, nicméně pod tlakem jsou rovněž výrobci kovů a chemických výrobků. A to vlastně ještě do cen pořádně nepromluvil nástup korona-krize, protože ceny se v průmyslu sledují jen do 20. dne v měsíci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Tvrdíte, že je celá ta kauza smyšlená a politicky účelová.
To jako, že někdo vaší expartnerku podplatil nebo já nevím co jí slíbili, aby vás teď obvinila? A kde se teda vzaly ty e-maily, kde se k násilí doznáváte? Já upřímně nevím, čemu věřit, protože evidentně nějaké důkazy asi jsou, ale to načasování obvinění je zvláštní, i když teda mohla s ním přijít už...
Další články z rubriky

15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
Největším ekonomickým nákladem je prudký nárůst nejistoty, co bude dál s exportním průmyslem. Pomůže…
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
- 21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
- 12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze