Petr Hampl: Vlastizrádná dobročinnost

26.10.2021 18:08 | Glosa

Denní glosa Petra Hampla

Petr Hampl: Vlastizrádná dobročinnost
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

O tom, kolik od nás korporace vyvážejí peněz, a že jsme nejspíš nejvykořisťovanější zemí světa (onen Pikettyho „krmelec“) se mluví dost. Ale jsou i jiné okrádací cesty. Třeba, když oligarcha vezme 100 milionů vydřených z českých lidí a daruje je univerzitě v Oxfordu. Kdyby je dal třeba na to, aby se české děti pořádně naučily matematiku a fyziku, co všechno by se za to dalo pořídit! Kolik kroužků! Jaké metodiky! Místo toho budou peníze vynaloženy na vzdělávání britských a amerických vysokých manažerů a politiků. Není na světě snad nikdo, kdo by ty peníze potřeboval méně. To už rovnou mohl zafinancovat Gatesovi další jachtu a říkat tomu dobročinnost.

Takže ano, potřebujeme poctivé a kreativní podnikatele, kterým leží tahle země a tenhle národ na srdci. Ale rozhodně nepotřebujeme lidi, co zbohatli na kšeftování s politiky a zisky pak vyvážejí ven. Nepotřebujeme tady různé Luďky Sekery. Že se tenhle typ bezskrupulózního žraloka vytahuje „morální filosofií“, to už není jen cynismus. To je nějaká vyšší forma. Tak jen doufám, že si brzy všimnou, že se jedná o bílého muže, a dají mu co proto. Jenže jak známe lidi typu Bakaly a Sekery, začnou se cítit černochy.

To až někde uvidíte oslavný článek o tom, jak máme být hrdí na svého krajana, abyste věděli, která bije.

(zdroj: petrhampl.com)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Přirozená imunita není na prodej!

21:37 Petice: Přirozená imunita není na prodej!

Už druhý rok běží epidemie Covidu-19 a prozatím se ukazují zásadní dvě charakteristiky. Přírodě člov…