Roman Ramach: Růst platů lékařů

12.11.2018 20:10 | Zprávy
autor: PV

ČLK (Česká lékařská komora) chce navýšit platy lékařům. Proč by ne, ale argument, lékařů, že v Německu je vyšší, je špatný. Přitom průměrný plat lékaře ve státní sféře je 76 tisíc korun.

Roman Ramach: Růst platů lékařů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Ano, je pravda, že jde o velmi zodpovědnou a náročnou profesi, jenže platy nemůžou růst do nekonečna. Kde na to brát? Tak ať si lékaři spočítají, kolik finančních prostředků do zdravotnictví teče a kolik by se dalo ušetřit. Jsou to přeci velmi inteligentní a vzdělaní lidé, a tak musí vědět, kde se plýtvá. Potom by bylo v pořádku, kdyby tyto ušetřené prostředky šly na jejich platy.

Já jako méně inteligentní laik jim dám návod. Zdravotní pojištění je daň. Tak tuto daň odvádějme přímo finančnímu úřadu. Ministerstvo financí může jednoduchým programem tyto prostředky poslat na ministerstvo zdravotnictví a to může provádět kontroly, sepisovat smlouvy a provádět platby zdravotnickým zařízením. Jen budou muset líní úředníci začít pracovat a zasloužit si své mzdy. Jen by se museli draze placení IT odborníci na ministerstvech snažit a urychlit "digitalizaci" ministerstev.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

15:22 Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

Denní glosy Petra Hampla.