Rudolf Mládek: Benešová se ujímá kauzy H-Systemu

20.08.2019 19:26

Není snad horší a křiklavější porevoluční kauzy, než je právě ta o H-Systemu. Ačkoliv si zakladatel H-Systemu Petr Smetka odpykal svůj trest a vyšel v roce 2016 z vězení, soudem mu uložená povinnost zaplatit škody klientům H-Systemu je v podstatě neproveditelná.

Rudolf Mládek: Benešová se ujímá kauzy H-Systemu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marie Benešová, ministryně spravedlnosti

Smetka nemá z čeho by škody uhradil. Ministryně spravedlnosti Benešová, která situaci projednala se zástupci poškozených chce proto hledat mimořádná opatření. Výborně. Konečně se toho nějaký ministr spravedlnosti ujal. Případ je totiž do nebe volající nespravedlností a korunou na této absurditě je to, že nikdo nikde nepochybil.

Zástupci poškozených klientů podle ČT chtějí, aby jim připadl areál v Rabyni, který stát zabavil zakladateli firmy Petru Smetkovi, ale zákon to neumožňuje. [1] (Tento zákon jsme si udělali sami, nikoliv Evropská unie – tedy EU)

Členové bytového družstva Svatopluk, kteří si domy po zkrachovalém H-Systemu dostavěli sami, ovšem bez souhlasu konkurzního soudu a podle rozhodnutí Nejvyššího soudu se mají vystěhovat. [2] (Platí opět, že tento zákon jsme si udělali sami, nikoliv EU)

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal letos v červnu na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky. [3] (Stále, platí, že tento zákon jsme si udělali sami, nikoliv EU)

To, co Benešová otevírá není jen diskuze o spravedlivém řešení poškozených klientů H-Systému, ale také o tom, že si sami děláme zákony proti vlastním lidem. Nedávno Ondřej Neff napsal na svém Neviditelném psu, že zákony, které prakticky znemožňují státní výstavby dálnic, železnic, či nových elektráren nám žádná EU nenadiktovala, ty jsme si „vynalezli“ a napsali sami.

Když teoreticky hovoříme o odchodu z EU, pak si musíme říci, že naše zákony jsou špatné nejen vlivem přemíry nařízení a směrnice z EU, ale sami jsme si vymysleli tolik nesmyslů a hloupostí, že soudný člověk to až nechápe. Sekundární efekt  snahy ministryně Benešové to, žel, až na kůži a kost odhaluje.

Ostatně zítra si budeme připomínat 21.srpen 1968, kdy heslo „Jsme s Vámi buďte s námi“ spojovalo společnost a vládnoucí komunisty pražského jara. Ale byli to tito soudruzi, kteří sami sepsali pendrekový zákon a v roce 1969 zahájili první kroky k normalizaci. Sami za sebe.

Poslední tři dekády zákonů z dílny „českých demokratů“ sice neobsahují pendrekový zákon, ale to, co se v tisíci úpravách chrlí z Poslanecké sněmovny je pro společnost skoro tak devastující, jako to, co dělali soudruzi po srpnu 1968.

Dnešní EU je zjevně špatné uspořádání Evropy, ale že bychom měli doma lepší „kapitány“ národa se vůbec nejeví. Není divu, že většina české společnosti odchod z EU odmítá. Z bláta do louže? Někdy to totiž vypadá, že v českém Parlamentu sedí stovky Nových Smetků. U mnohých s jejich „předsudeční nenávistí“ k vlastním lidem.

[1], [2], [3]: Zdroj

Rudolf Mládek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…