Stanislav Zapletal: Nejsou naši ústavní právníci mimozemšťané?

26.02.2021 9:33 | Zprávy
autor: PV

Tedy, abych svou otázku upřesnil: nejsou naši mimozemští nepřátelé? Když jsem si přečetl mudrování pana Dr. Wintra z UK, tuším na Novinkách dospěl jsem k závěru, že by to bylo i možné. Když požádáte dr. Wintra o rozhovor nezapomene říct, že jde o jeho soukromý názor. Který se hodí těm, co mají vládu v žaludku. Tedy ČT a Seznamu Zprávy a Novinkám. Možná, že za něj dostane i nějaký mizerný obolos. Za soukromý názor, který je právně bezcenný.

Stanislav Zapletal: Nejsou naši ústavní právníci mimozemšťané?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Ústavního soudu

Oni si ti naši ústavní právníci z nás dělají vlastně šprťouchlata. Žijí snad v době právnických dinosaurů? Proč?

Nu protože svět již pokročil dál. "Kontrola" podle šosáckých představ předsedy Ústavního soudu se už dávno nenosí. Dokonce v každém trochu lepším podniku. Kontroloři už dávno nejsou ti, co jako hladoví psi čekají až se ve výrobě hoši a dívky utnou a udělají chybu.  A potom na ně kontroloři vyrazí a žalují šéfovi. A když je provoz či pracovník potrestán - mnou si ruce.

Bejvávalo.

Stará kontrola byla nahrazena metodou řízení jakosti. Výrobní postupy se perfektně propracují, zachytí se ve výrobních dokumentech, určí se místa, kdy se výrobek kontroluje už ve výrobě a hlavně: dělá se všechno pro to, aby žádná chyba nevznikla.

Rozdíl mezi bývalým kontrolorem a pracovníkem řízení jakosti je naprosto zásadní. Objeví-li se chyba jde se zejména po tom, zda její příčina není ve výrobních dokumentech. Pokud ano, okamžitě se dělají opatření, aby se příště už nemohla chyba vyskytnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…