Od získání své nezávislosti vedení Kazachstánu vyvíjelo velké úsilí, aby se tento nezávislý stát stal atraktivní pro zahraniční společnosti a nadnárodní investory. Země disponuje velkými zdroji nerostných surovin: ropa, zemní plyn, zásoby uranu, asi 1225 druhů nerostných surovin. Vlastní bohatá ložiska rud různých kovů, prvků vzácných zemin, hořlavých a nekovových minerálů. Kazachstán má největší světové zásoby zinku, wolframu a barytu. Stát vlastní ve světovém měřítku druhé největší světové zásoby stříbra, olova, uranu a chromu. Dále má obrovské zásoby mědi, fluoritu, molybdenu a zlata. Těžba tohoto velkého množství nerostného bohatství a především jeho zpracování vyžaduje velké množství finančních prostředků, jejichž zdrojem může být zahraniční kapitál.
V uplynulém desetiletí bylo v Kazachstánu investováno - jako přímé investice 264 miliard US dolarů do těžby a zpracovávání nerostných surovin. V posledním období začal Kazachstán nabízet svým partnerům rozšíření investičních oblastí prostřednictvím průmyslových a výrobních projektů.
Velký důraz byl kladen na rozvoj agroindustriálního komplexu. Zároveň je Kazachstán připraven poskytnout velké preference implementátorům ekonomických projektů výměnou za investice: od dotací (investice a sazebníku) až po daňové preference.
Pokud bude investor připravený zabývat se nejen těžbou nerostných surovin, ale také jejich zpracováním, stát mu může poskytnout co nejvýhodnější podmínky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV