Zdeněk Lanz: Tříkrálová sbírka – zvoňte u Hermana!

10.01.2018 9:24

Tříkrálová sbírka je akce organizovaná Charitou Česká republika a v ní sdruženými lokálními charitami. Akce navazuje na tradici koledování na Tři krále (tj. 6. ledna) a má charakter celonárodní sbírky, jejímž hlavním účelem je především pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Zdeněk Lanz: Tříkrálová sbírka – zvoňte u Hermana!
Foto: pixabay.com
Popisek: Tříkrálová sbírka - ilustrační foto

Dary od obyvatel vybírají koledníci organizovaní do skupinek ve dnech 1.-14. ledna, přičemž jejich obvyklé uspořádání představují tři koledníci v dětském věku coby tři králové a jejich dospělý doprovod vybavený od pořádající charity průkazem koledníka. Skupina je vybavena zapečetěnou kasičkou s logem Charity.

Do sbírky lze přispět i přímo na účet charity a dárcovskými SMSkami, u příležitosti sbírky se pořádají též různé charitativní koncerty a další akce.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. Koled se účastnívá kolem 40 tisíc dobrovolníků, přičemž v roce 2009 se jí zúčastnilo téměř 50 tisíc dobrovolníků.

V loňském roce se vybraly více než 104 miliony korun.

Tolik z Wikipedie.

Bylo by zajímavé zjistit, zda koledníci zazvonili také u dveří exministra kultury Daniela Hermana. Ten určitě ví, kde je uloženo cca 450 milionů korun ze státního rozpočtu na odkup vepřína v Letech, který bude zbourán a dalších cca 120 milionů na sanaci areálu a jeho další úpravy včetně vybudování pietního místa na místě bývalého cikánského tábora. To by koledníkům asi kasička nestačila.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Česká auta v odstupu za konkurencí

12:26 Zbyněk Fiala: Česká auta v odstupu za konkurencí

Automobilový průmysl trochu oživil české statistiky, ale důležité není jen kolik, ale taky co se vyr…