Klasnová: Strana VV byla, je a bude i po odchodu Karolíny Peake

18. 4. 2012 18:26

Prohlášení Kateřiny Klasnové

Klasnová: Strana VV byla, je a bude i po odchodu Karolíny Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová
reklama

Vážení členové a příznivci VV.

Včera vystoupila vicepremiérka Karolína Peake z naší strany. Nebudu zastírat, že se mě vystoupení Peake dotklo lidsky. Kamarádily jsme se více než šest let a byla jsem to já, kdo ji přivedl do Věcí veřejných. Sama hájím program VV přes deset let a nehodlám ho nikdy zradit.

Pro mě se nic nemění. Strana VV byla, je a bude i po nepravomocném rozsudku nad Vítem Bártou. Byla, je a bude i po odchodu Karolíny Peake. Té, která, bez jakéhokoli lidského či politického avíza, opustila VV a láká do své platformy další naše členy.

Jsem ráda, že kraje zůstávají s předsednictvem původních VV, krok K. Peake naprosto odmítáte. Připomínám, že právě v krajích je a zůstává síla naší strany.

Zejména rozhodnutí krajů také předurčí další směřování VV. Nemáme problém případně ani přejít do opozice, budou-li si to zástupci krajů přát. Dnes se totiž ukázalo, kdo z vysokých představitelů strany nebyl ochoten uposlechnout rozhodnutí nejvyššího orgánu strany – grémia, když nebyl ochoten v zájmu hájení programu a zásad VV podat demise.

O kroku Karolíny Peake, která se včera ráno ještě jako první místopředsedkyně strany účastnila i Výkonné rady VV, nevěděl předem ani předseda Radek John a většina lidí z vedení strany. Ten se o vystoupení Peake dozvěděl dokonce při svém pobytu v zahraničí! Proto někteří poslanci hovoří i o Sarajevu II.
K nastalé situaci VV opět svolají grémium. Samozřejmě budou řešit nastalé události s premiérem a také s prezidentem republiky.

Kateřina Klasnová

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Veciverejne.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dopita (SPD): Doba koronavirová, z rodiče učitelem na plný úvazek

7:33 Dopita (SPD): Doba koronavirová, z rodiče učitelem na plný úvazek

Jednou z oblastí našeho života, která je dnes koronavirovými opatřeními velmi citelně zasažena, je v…