Müllerová: Bohuslav Sobotka s křížkem po funuse

18. 5. 2013 9:30

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se v rozhovoru pro Hospodářské noviny začal dobývat do otevřených dveří. Prozradil sice recepty své strany na boj proti nezaměstnanosti, ale zároveň prokázal, že pravděpodobně netuší, jak dnes funguje aktivní politika zaměstnanosti. Podle něj totiž za vlády sociální demokracie fungovaly programy pro mladé nezaměstnané a tyto programy prý dnes chybějí.

Müllerová: Bohuslav Sobotka s křížkem po funuse
Foto: top09.cz
Popisek: Bývalá senátorka Ludmila Müllerová
reklama

 

Ráda bych i panu předsedovi připomněla náš program, který akcentuje právě zaměstnávání mladých lidí a také program Stáže ve firmách. V tomto programu jsme před necelým měsícem dokonce oznámili tisícího absolventa s novou praxí. Během dvou let pomůžeme s praxí pěti tisícům lidí.
 
Nově spouštíme regionální projekt Odborné praxe pro mladé do 30 let, který je pro nezaměstnané mladé lidi s minimální nebo žádnou pracovní zkušeností. A co víc? Nabízíme zaměstnavatelům, kteří vytvoří místo pro nezaměstnané do 30 let, měsíční příspěvek až 24 tisíc korun na celý rok. Kromě toho mohou získat jednorázový příspěvek na vybavení, které potřebují pro zřízení pracovního místa. Mladí lidé bez práce se mohou také rekvalifikovat a sami si vybrat, na které jim stát přispěje. Během 3 let jsme schopni jim zaplatit kurzy až za 50 tisíc korun. A pomáháme i těm, kteří se rozhodnou podnikat. Pokud předloží perspektivní podnikatelský záměr.
 
Pomoc, kterou platí stát i Evropská unie, mladým nabízíme a je jen na nich, zda se ji rozhodnou využít. V jednom se ale s panem předsedou Sobotkou určitě neshodneme. Já tvrdím, že pracovní místa má v první řadě vytvářet hlavně soukromý sektor. Stát by měl formovat příznivé prostředí a zasahovat jen v případě, že je potřeba podat pomocnou ruku lidem, kteří jsou objektivně znevýhodnění na trhu práce. A to jsou právě mladí absolventi bez praxe.
 
Ludmila Müllerová
ministryně práce a sociálních věcí
 
Vyšlo v HN

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo práce a sociálních věcí

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janda (ODS): Milan Hnilička poškodil pověst NSA, měl skončit už dříve

13:29 Janda (ODS): Milan Hnilička poškodil pověst NSA, měl skončit už dříve

Poslanec a místopředseda sněmovního podvýboru pro sport Jakub Janda uvítal rezignaci předsedy Národn…