Všichni se zaobírají tím, jak si ministr Kalousek cení ministryně Peak pro její statečnost, takže se zapomíná na ProMoPro a dlouhou řadu podobných kauz.
Pro ODS a TOP 09 je rozklad Věcí veřejných ideální příležitost, jak odvrátit pozornost od svých vlastních hříchů. Je to postup podle starého dobrého vtipu:
„Proč pes vrtí svým ocasem? Protože pes je chytřejší než ocas. Kdyby byl chytřejší ocas, vrtěl by ocas psem.“ Ano, tak jako si prezidentovi muži ve filmu Vrtěti psem vymyslí k zakrytí sexuální aféry prvního muže USA válku s Albánií, tak chválí ministr Kalousek za odvahu ministryni Peak. A výsledek? Média se zakousnou do jeho šťavnatého párečku, který jim machiavelistický šéf státní pokladny přichystal, takže dají pokoj jeho zprofanovanému ministrovi Drábkovi, který zasadil smrtelnou ránu sociálnímu systému v zemi. Stejně jako veřejnost pustí z hlavy, že další z jeho ministrů Heger si již brousí skalpely pro vraždu českého zdravotnictví. Nevšímáme si, že vpravdě ďábelsky vychytralý Miroslav Kalousek hodlá uvalit spotřební daň na víno (i když jsme si kdysi dávno řekli, že konzumace vína je z alkoholů nejvíce společenská a je s ní spojeno nejméně negativních vlivů - právě proto jsou ostatní alkoholy zdaněny a víno nikoliv).
Nevšímáme si ani, že ministr chce zrušit náhradu zaplacené daně z nafty pro zemědělce. Takový krok vezme celému sektoru asi 1,5 až dvě miliardy ročně, ale především to zdraží českou potravinovou produkci. Ta je již tak pod strašným tlakem dovozů ze zahraničí, které utlačují českou zemědělskou výrobu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz