„Idiot Evropy. Mimoň. Mimo mísu.“ Petr Štěpánek k eurovolbám: 2 mandáty Okamury jsou málo, vlastenecké Česko má na víc!

27.05.2019 10:06 | Zprávy
autor: David Hora

ROZHOVOR „ČSSD ovládla takzvaná nová levice, a to je něco mnohem horšího než bolševici,“ říká hudebník a spisovatel Petr Štěpánek s tím, že sociální demokracie ohledně neúspěchu ve volbách do Evropského parlamentu dostala to, co si zaslouží. Pro ParlamentníListy.cz zhodnotil i výsledky dalších stran. V souvislosti s výhrou hnutí ANO neopomenul ani Milion chvilek pro demokracii. Šéfa frakce Alde Guye Verhofstadta označil za největšího idiota Evropy. Promluvil také o mimoních a o lidech mimo mísu.

„Idiot Evropy. Mimoň. Mimo mísu.“ Petr Štěpánek k eurovolbám: 2 mandáty Okamury jsou málo, vlastenecké Česko má na víc!
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, hudebník, spisovatel, v letech 1994 až 2006 člen a místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

Začnu největším překvapením nebo rozhodně neúspěchem těchto voleb. Co říkáte na to, že ČSSD nezískala ani jeden mandát?

No, pokud si přečtete můj FB příspěvek, který jsem zveřejnil asi devět hodin před oznámením výsledků, tak nejenom, že jsem odhadl to pořadí, ale vlastně jsem svým způsobem predikoval i to, jak dopadne ČSSD. A je to jedna z výborných zpráv výsledků těchto voleb, že ČSSD dostala to, co si za svoji příšernou politiku, kterou tady v posledních letech provádí, zaslouží.



Dá se říci, že sociální demokracii vlastně „zničil“, nebo prostě dostal tam, kde je, Slávek Sobotka?

Nejenom Sobotka. Ono to, co předvádí Maláčová a spol., je snad ještě horší než Sobotka. Prostě každopádně ČSSD ovládla takzvaná nová levice, a to je prostě něco mnohem horšího než bolševici.

Co říkáte na to, že „bez práce“ je Pavel Svoboda, Jaromír Štětina, Pavel Telička…?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…