„Je mi líto českého národa.“ Vrbětice: Advokát s dlouhou pamětí tahá trumfy

24.05.2021 9:54 | Rozhovor
autor: David Hora

„Že se to někomu mohlo hodit do krámu, o tom svědčí to, že napovrch to vylejzá v okamžiku, kdy se rozhoduje, kdo dostaví Dukovany,“ říká ke kauze Vrbětice známý advokát Miroslav Kříženecký a poukazuje na „podivnosti“ kolem vyšetřování výbuchů. „Jedna verze? Nesmysl!“ chytá se za hlavu a posílá, jak sám říká „jednoverzisty“, zpátky do školy. Zmínil zklamání z Andreje Babiše a nešetřil ministryni Benešovou. Rázně se pak vyjádřil i na adresu Michaela Kocába. „Prezident? Ano! Já si myslím, že tento národ si zaslouží prezidenty typu Kocáb,“ nešetří sarkasmem a ve stejném tónu vzpomíná na odsun vojáků po roce 1989. Na závěr upozorňuje. „Obracíme se tam, kde pro nás nikdy v rozhodných chvílích pomoc nebyla. Vždyť i v tom roce 1968 se na nás vykašlali. To nikomu nevadí?!“

„Je mi líto českého národa.“ Vrbětice: Advokát s dlouhou pamětí tahá trumfy
Foto: krizenecky.cz
Popisek: Advokát Miroslav Kříženecký

Velké diskuse se stále vedou kolem chystané cesty vicepremiéra Hamáčka do Moskvy, o které před časem server SeznamZpravy.cz napsal, že jejím cílem údajně bylo „ututlání“ kauzy Vrbětice, konkrétně vyměnit ji za milion dávek vakcíny Sputnik V, případně i za setkání V. Putina a J. Bidena v Praze. Jak moc tuto informaci považujete za pravděpodobnou?

Vzhledem k razanci, kterou se pan Hamáček od začátku brání, trestní oznámení, milionové odškodnění... tak předpokládám, že pokud by neměl jednoznačné důkazy, že by nic takového nedělal. Ale u dnešních politiků si jistý nejsem.

„Pokud by to byla pravda, tak by to bylo to nejlepší za celou Hamáčkovu kariéru. Takhle by měl jednat státník, kterému leží na srdci situace obyvatel vlastní země. Pokud by opravdu zjistil, že představitelé Ruské federace mají máslo na hlavě, měl by toho využít pro své lidi. Nemylme se, obyvatelé České republiky potřebují očkovací vakcíny, potřebují levné energie, potřebují přístup na ruský trh a potřebují celkově dobré vztahy. Zkuste se ale zeptat nějaké prodavačky z Nového Města pod Smrkem, jak jí zlepšilo život, že tu má Rusko méně diplomatů,“ uvedl v rozhovoru pro PL krátce poté, co se „informace“ objevila, sociolog Petr Hampl. Dá se to také tak brát?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…