„Pozor! Ve Švédsku vám hrozí terorismus.“ Skutečnost? Ještě horší

31.03.2023 9:45 | Rozhovor

Ministerstvo zahraničí v únoru varovalo před zvýšenou možností teroristických útoků při cestách do Švédska. A to kvůli incidentu s pálením koránu. Ovšem podle spisovatelky Kateřiny Janouchové je situace mnohem horší. Části Stockholmu ovládají zločinecké gangy, o jiné se bojuje. O život přicházejí nevinní. Islamizace pokračuje. A státní média? „Neustále omlouvají islamizaci,“ sdělila ParlamentnímListům.cz Kateřina Janouchová.

„Pozor! Ve Švédsku vám hrozí terorismus.“ Skutečnost? Ještě horší
Foto: Vít Hassan
Popisek: Množství žebráků v ulicích švédských měst je už dlouhou dobu problémem severské země

Naše ministerstvo zahraničí varuje české občany před cestami do Švédska. Mají si dávat pozor zejména v obchodních centrech, církevních objektech apod. Cítíte se coby obyvatelka Stockholmu bezpečně?

Necítím se moc bezpečně, když jsem večer venku ve městě, jako žena pečlivě přemýšlím, kam a jak. Loni na podzim byl blízký dům zasažen bombovým útokem a výbuch jsem cítila celou cestu do mého vlastního bytu... třásla se mi pohovka. Ráno jsme viděli tu zkázu, zázrakem se nikomu nic nestalo.

Ale jako u všeho záleží zcela na tom, kde se ve Stockholmu a ve zbytku Švédska nacházíte. Když budete mít smůlu, můžete být okradeni, zbiti, znásilněni. Máme předměstí, kde probíhá válka mezi soupeřícími zahraničními gangy, kde se mnoho konfliktů týká drog a oblastí, o kterých se tyto gangy domnívají, že je ovládají. Pokud stanete v palebné linii, můžete být zraněni. Například nevinní lidé byli zraněni kulkami v obchodních centrech, když mezi sebou gangy bojovaly, a máme také zraněné a zabité děti. Nejnověji byla v Göteborgu ubodána malá dívenka cizincem, když byla venku se svými prarodiči... Ale švédská policie a naši politici rádi obviňují oběti a říkají, že byly na špatném místě na špatném čas. Mohu říci, že se dnes cítím bezpečněji v jiných velkých městech než ve Stockholmu. Před deseti, patnácti lety to tak nebylo.

Média přišla s vysvětlením, kdo za danou situaci může: Rusko. Konkrétně na Rusko napojený muž, který v lednu ve Stockholmu pálil Korán. Ostatně, kvůli tomu Turecko odmítá pustit Švédsko do NATO. Je „Rusko“ správné vysvětlení?

Pokud máte na mysli dánského politika Rasmuse Paludana, tak ne, pokud vím, není napojen na Rusko, ale bojuje za svobodu projevu a především proti islamizaci Švédska, protože islamizace zde pravděpodobně došla nejdále ze skandinávských zemí. Otázka Turecka je složitá, souvisí s událostmi, které se odehrály, když byli u moci sociální demokraté a jejich podporou kurdským organizacím. To Turecko rozzlobilo a bylo požadováno, aby Švédsko vydalo jednotlivce, které Turecko považuje za teroristy. Takže ne, neřekla bych, že za tuto konkrétní situaci ve Švédsku může Rusko. To, že tu máme válku gangů mezi zahraničními gangy, je důsledkem bezhlavé migrační politiky sociálních demokratů a politické laxnosti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ta vláda (jako ta naše) je žene do záhuby,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseforspin , 31.03.2023 11:51:15
proč je nevyženou? Co se to stalo pod jejím vedeni se Švédskem??? Lidé, proberte se!

|  12 |  0

Další články z rubriky

Co řekne „Ursula“, na tom tak moc nezáleží. Ivan David o Bruselu po volbách

11:12 Co řekne „Ursula“, na tom tak moc nezáleží. Ivan David o Bruselu po volbách

Od eurokomisaře se žádá, aby nehájil zájmy své domovské země, připomíná Ivan David. Proto by podle n…