„Socialistická čuňárna! A tohle je populismus, nebo ekonomická nevzdělanost?!“ Ekonomka Šichtařová rozkryla plány Pirátů, když budou u moci

11.04.2021 17:55 | Zprávy

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Jsou dnes nemovitosti málo drahé? Tak si je ještě víc zdražíme! To bude podle Markéty Šichtařové důsledek zdanění komerčních nemovitostí, s nímž počítají pro případ svého vládnutí Piráti. Nenadchla ji ani slova Ivana Bartoše o fixaci kurzu koruny na kurz eura. Zafixování kurzu považuje ze všech tří možností – přijmout, nepřijmout, fixovat – za možnost nejhorší. Buď se od Pirátské strany jako favorita voleb jedná o čirý populismus, nebo jde o ekonomické diletantství.

„Socialistická čuňárna! A tohle je populismus, nebo ekonomická nevzdělanost?!“ Ekonomka Šichtařová rozkryla plány Pirátů, když budou u moci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

O daňovém balíčku, který bude muset přijmout nová vláda po podzimních volbách, mluvil v rozhovoru pro E15 předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, který bude příští kabinet možná sestavovat vládu. Jak se díváte na představené záměry zvýšit zdanění těžby nerostných surovin, která je nyní pod 3 %, zavést digitální daň ve výši 3-5 %, protože firmy podnikající v digitální oblasti by měly danit na území země, kde podnikají, ne v daňovém ráji, a na záměr zvýšit zdanění komerčních nemovitostí, protože je dnes „na úrovni sociálního pojištění jednoho zaměstnance“?

Je to velice nerozumné.

Těžba nerostných surovin je zjevně trnem v oku všelijakým ekologům, ale z ekonomického hlediska si uvědomme, že tím zdaňujeme něco, co má mizernou přidanou hodnotu. Tedy se to nikterak nerentuje. Je to zbytečná daň. A pokud uvalíme vyšší daně třeba na Moravské naftové doly, jenom si tím zdražíme vytápění domácností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

17:40 Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Petr Pavel chtěl na summit NATO, vláda ho v delegaci nechtěla. Pak …