100 miliard. Ale skrytých. Okamura šel ven s tím, jak vláda vytáhne peníze z kapes

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
28.12.2023 14:35 | Rozhovor

Současné úspory vláda lidem vykradla inflací a zajištění na stáří jim ministr Stanjura chce zkomplikovat přísnými pravidly pro čerpání. Opatření prezentovaná jako podpora budoucnosti jen tahá lidem peníze z kapes a nepřinese vůbec nic, konstatuje předseda SPD Tomio Okamura.

100 miliard. Ale skrytých. Okamura šel ven s tím, jak vláda vytáhne peníze z kapes
Foto: Hana Brožková
Popisek: Tomio Okamura

Je strašně těžké to komentovat, ale co říct ke střelbě na Filozofické fakultě?

Upřímnou a velkou soustrast všem blízkým obětí střelby. Je mi nesmírně líto zmařených životů i zraněných tohoto šíleného činu. Moc děkuji za rychlý zásah policie i záchranářů.

Objevují se, s ohledem na zásah policie, výzvy k odstoupení ministra vnitra Víta Rakušana. Je k tomu podle vás důvod?

Opravdu nechci současnou tragédii využívat jako klacek na vládu – ani to není třeba – pan Rakušan má za sebou tolik ostudy a přešlapů, včetně propojení vrcholných představitelů jeho strany na organizovaný zločin, že další důvody nejsou třeba. Prosazuje cenzuru, migraci a pronásledování lidí s oponentními názory, neřeší zhoršující se bezpečnost, bagatelizuje závažnou trestnou činnost a její oběti, veřejně lže, rozdmýchává nenávist atd. atd.

A mimo jiné dosud nevysvětlil, kdo vlastně sponzoroval volební kampaň STAN z daňového ráje na Kypru, odkud jeho straně přicházely velké peníze od subjektů s neznámými vlastníky. A navíc k tomu předseda poslaneckého klubu Pirátů Michálek v ČT24 řekl, že volební kampaň STAN v rámci koalice Piráti-STAN byla financovaná z černých peněz z organizovaného zločinu. Jelikož je ale Rakušan zároveň ministrem vnitra, tak se asi pravdu nikdy veřejnost nedozví...    

BIS po střelbě vyzývá, že máme důvěřovat státním institucím, nešířit dezinformace a semknout se. Nebyla v tomto případě ze strany tajné služby promeškána vhodná příležitost mlčet?

Z BIS se už dávno stal politický nástroj. Státním institucím pod politickým vedením Fialovy vlády bohužel důvěřovat nemůžeme vůbec. Změna nastane až s výměnou vlády. Tu je potřeba udělat co nejdříve.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hájí vládu. Tak si řekli o odměnu.“ Jakl a proč zaplatíte víc České televizi

7:30 „Hájí vládu. Tak si řekli o odměnu.“ Jakl a proč zaplatíte víc České televizi

„Není tu žádný důvod, proč má stát vydržovat barák za 8 miliard korun.“ ParlamentnímListům.cz to řek…