ČT? Peníze, hoši a děvčata. Zaorálek. ,,Zlá žena” hovoří, slyšela mnohé

30.10.2019 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR V České televizi se distribuují peníze koncesionářů mezi soukromé firmy a veškeré pohyby těchto transferů jsou založeny na klientelismu a rodinkaření hochů a děvčat, kteří spolu mluví. Pochopitelně nikdo z těch, kdo jsou z cecíků ČT napájení, nikdy nepřizná, že jde o peníze. Vždyť slova o svobodě slova a nezávislosti znějí daleko vznešeněji. Členka Rady ČT z dob televizní vánoční krize Jana Dědečková tvrdí, že negativní pohled veřejnosti na Českou televizi nezmění ani tisíc dalších konferencí a seminářů. Lidé nejsou blbci a svůj názor si netvoří pouze podle toho, co slyší od mluvících hlav v televizi.

ČT? Peníze, hoši a děvčata. Zaorálek. ,,Zlá žena” hovoří, slyšela mnohé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Do velice krátkého časového úseku se vměstnaly seminář k financování České televize pořádaný za zavřenými dveřmi a z iniciativy ředitele ČT Petra Dvořáka, projednávání výročních zpráv ČT za roky 2016 a 2017 i konference „Média a kontrolní role státu“. Vše se odehrálo na půdě Poslanecké sněmovny. Soudě podle ohlasů vyšla z těchto akcí Česká televize posílena, nebo naopak utržila nějaký ten šrám na své pověsti?

Ani tisíc dalších konferencí a seminářů na půdě Poslanecké sněmovny nemůže změnit pohled občanů na Českou televizi. A ten je negativní. Lidé České televizi nedůvěřují a mohou za to především samotní politici, kteří problémy neřeší a chovají se účelově podle toho, zda jsou u moci, nebo v opozici. Když jsem před téměř dvaceti lety tvrdila, že požadovat po České televizi objektivní, kvalitní a profesionální zpravodajství je ku prospěchu všech politických stran a občanů, byla jsem vysmívána a obviňována, že chci potlačovat svobodu slova. Dnes se to vrací i s úroky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…