Chcete mír, jste agent cizí mocnosti! Toto vytvořili u Rakušana. Smést tuto vládu, burcuje Štěpánek

09.07.2023 5:50 | Rozhovor

Co říká o novele zákona o ČT, jak to vidí s plány nového ředitele ČT a proč Trikolora žádá odvolání ministra Rakušana? I o tom mluvil v rozhovoru hudebník a první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek. K tomu, co se děje kolem děkana NF VŠE Ševčíka, podotýká: „Ševčík říká věci, které Fialova vláda a lidé na ni navázaní nechtějí slyšet. Ševčík je totiž usvědčuje z amatérismu, z kolaborantství, z nadbíhání a podlézání cizím zájmům.“ Dostal se i k návštěvě ukrajinského prezidenta Zelenského na Pražském hradě.

Chcete mír, jste agent cizí mocnosti! Toto vytvořili u Rakušana. Smést tuto vládu, burcuje Štěpánek
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Novela zákona o ČT je jen dalším z politických zločinů Fialovy vlády,“ napsal jste na svůj facebookový profil. Můžete prosím vysvětlit, v čem v tomto směru vidíte problém?

Ponechme stranou, že novela destruuje dosavadní jednoznačný systém, komu se Rada ČT zodpovídá, a že čím víc sedí v nějakém podobném orgánu lidí, tím je ten orgán méně akceschopný a snadněji se s ním manipuluje. Přidám historku z mého působení v Radě pro vysílání. Měli jsme u nás na návštěvě členy bádensko-würtenberské televizní rady, jež dle německé praxe čítá několik desítek lidí. Proběhly oficiality a večer byla volná zábava. Trochu jsme se picli. A právě tehdy padla otázka: „A kdo tam u vás opravdu rozhoduje?“ A tajemník té rady, který ani nebyl jejím členem, to krásně propálil, když odpověděl: „Já!“

Novela zákona o České televizi, která mění způsob volby členů Rady ČT tím, že do volby zapojuje Senát, samozřejmě neposiluje nezávislost veřejnoprávní televize, jak se nám snaží namluvit Fiala a spol., ale právě naopak. Jejím jediným smyslem je, vzhledem ke složení Senátu, utužit vliv stran pětikoalice na chod ČT.

Pětikoalice zřejmě zvažovala dvě možnosti. Buď mohla stávající Radu ČT, v níž sedí také pár lidí, kteří současným totalitním politikům nejdou pod fousy, odvolat a zvolit novou radu k obrazu svému. Asi usoudili, že to by bylo až příliš za hranou, a přece jenom by se to těžko odůvodňovalo, a tak přistoupili ke druhé variantě, současnou radu rozmělnit a těch pár normálních hlasů tím marginalizovat.

Podle zákona má být Rada ČT složena tak, cituji, „aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy“. Tahle novela vede k opaku. Jedna politická parta chce ostatní převálcovat. Nic dobrého z toho nemůže vzejít. Legitimita horní komory parlamentu je totiž silně otřesena, neboť Senát je všechno možné, jen ne reprezentativní vzorek naší společnosti. Ta Senát většinově nepřijala, což dává najevo nohama a k senátním volbám nechodí.

Nový ředitel ČT už v médiích zmínil některé své plány, nebo vize. Mluvil třeba o tom, že Otázky Václava Moravce ani Reportéry rušit nebude, o zvýšení koncesionářských poplatků nebo i o tom, že bez poplatku by lidé nemuseli mít přístup k internetovému obsahu ČT a podobně… Jak na vás jeho plány zatím působí? Zaujalo vás něco konkrétně?

Řeči se vedou a voda teče. Já si raději počkám na skutky. Ale už z prvních reakcí z lůna zpravodajství je patrné, že nový ředitel to nebude mít jednoduché. Zopakuji, co jsem vám říkal už minule: „V normálně fungující instituci existuje jistá hierarchie. V České televizi ne. Brzy to zjistil i (končící ředitel) Dvořák. A než by se s tím pustil do boje, čímž by riskoval svoje postavení, raději se rozhodl, že to nechá být, že společenské postavení generálního ředitele velké televize je mu milejší než fakt, že podstatné části instituce, v jejímž čele stojí, ve skutečnosti vládne někdo jiný. Teď je na řadě Souček.“ Nezbývá než mu popřát více odvahy, než prokázal Dvořák.

Před pár dny jste zveřejnil tiskovou zprávu Trikolory, ve které žádáte o odvolání ministra vnitra Rakušana. Zmiňujete dokument nazvaný „Mír jako kremelský propagandistický narativ“. O co se jedná? A reagoval někdo na vaši výzvu?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: David Hora

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Demise vlády., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePetr Novák , 09.07.2023 12:24:56
Požaduji odvolání celé této zkorumpované vlády a vypsání nových voleb. Tato vládní koalice podvedla občany země a totálně devastuje tuto zemi.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

23:59 Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Byl jedním z novinářů, kteří rozkryli aféru Twitter Files. Příběh o tom, jak polit…