Debakl, debakl a další debakl! Plzeňská KSČM se otřásá povolebním hněvem. Padla silná slova na vedení strany

07.10.2018 10:14 | Zprávy
autor: Václav Fiala

ROZHOVOR Stále stejné tváře a zavedené „okultní“ praktiky, které nejsou cizí jiným stranám. To je jeden ze zásadních problémů komunistické strany podle předsedy krajské organizace KSČM v Plzni Miroslava Kavije. Z desítek tisíc členů je aktivních jen čtvrtina, komunisté si nejen od sociálních demokratů nechávají bez odezvy „vyzobávat programové špeky“. Lidé, kteří jsou vyzýváni k odchodu z nejvyšších stranických míst, si vždy poradí, aby zůstali. Kdo tedy může za pokračující debakl KSČM? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zaznělo i jméno šedé eminence lobbistů.

Debakl, debakl a další debakl! Plzeňská KSČM se otřásá povolebním hněvem. Padla silná slova na vedení strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip

Co říkáte současnému výsledku?

Měli jsme v senátních volbách s necelými dvanácti procenty Zdeňka Chýnovského, který skončil na páté příčce. To je v rámci České republiky důstojné místo. U Josefa Švarcbeka, kde jsme měli na Domažlicku kandidáta do Senátu celoživotního hasiče, tak to umístění je určitým zklamáním.

A ve městě Plzni? Budete mluvit do něčeho?

Vypadá to, že koalice bude ANO s ODS. Naše strana samozřejmě zůstane jako v předcházejícím období v opozici a ta role jí zůstane i nadále. Ovlivnit chod věcí ve městě tedy pro nás není reálné.

Ten výsledek jistě není ideální. Kde a kam vám zmizely hlasy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…