Kdo přijde v sobotu? Rajchl udělal jasno. „Lže,“ řekl o Fialovi

02.09.2022 4:44 | Rozhovor
autor: Radim Panenka

Vláda jedná podle německých not, lidé už nemohou dál. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda strany PRO Jindřich Rajchl, který vyzývá k účasti na sobotní protivládní demonstraci v Praze. „Je potřeba jednat, vláda vede sebevražednou taktiku,“ konstatuje Rajchl a odmítá nálepky různých neziskovek či aktivistů, že jde o demonstraci extremistů, rasistů nebo proruských spolků. „Ať se přijdou v sobotu podívat a uvidí normální lidi, kteří už nevědí jak dál a mají toho dost. Vezměme si naši zemi zpět do vlastních rukou,“ dodává.

Kdo přijde v sobotu? Rajchl udělal jasno. „Lže,“ řekl o Fialovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda strany PRO Jindřich Rajchl

Témat sobotní demonstrace v Praze je celá řada; která jsou podle vás ta hlavní?

To říká už samotný název demonstrace – Česko na prvním místě. Sejdou se tam lidé, kteří mají naprosto oprávněný pocit, že současná vláda nespravuje tuto zemi tak, že zájmy našich občanů má na prvním místě. Věnuje se všemu možnému, od EU po Ukrajinu, ale vůbec nedbá na potřeby občanů České republiky. To je nejdůležitější hledisko, které jednotí celou scénu a občany přející si vládu, která bude jako svůj hlavní úkol vidět své občany a svoji zemi.

Týká se to energetiky, kde jsme v naprosto šíleném stavu, protože Česko je největším exportérem elektřiny – a zároveň ji pro své občany máme nejdražší na světě při přepočtu na paritu kupní síly. To je zcela absurdní situace daná pouze tím, že vláda upřednostňuje zájmy Evropské unie a jiných států před zájmy občanů ČR. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…