Poslanec ČSSD Veselý: Máme skvělý program. Babiš prý dokáže skvěle zametat průšvihy pod koberec

09.07.2021 10:28 | Rozhovor
autor: David Hora

„Miloš Zeman level 2021 je úplně jiný člověk, než Miloš Zeman level 1999,“ říká s tím, že ho prezidentův záměr volit ANO ani příliš nepřekvapil, poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V rozhovoru také popsal, proč podle něj ČSSD dlouhodobě u voličů ztrácí. To, co plánuje Velká Británie ohledně rozvolnění protiepidemických opatření označuje za obrovský hazard a „házení přes palubu ohrožené skupiny obyvatel“. Vyjádřil se i k očkování. Řekl, proč podle něj preference Pirátů dle výzkumů klesají, kde naopak vidí výhodu ANO a prozradil také svůj „tip“ na příští vládu.

Poslanec ČSSD Veselý: Máme skvělý program. Babiš prý dokáže skvěle zametat průšvihy pod koberec
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Ondřej Veselý

Podle posledního předvolebního průzkumu by ČSSD dostalo pouze 5,5 procenta hlasů. Čím si vysvětlujete, že ČSSD už dlouhodobě takto ztrácí? Kdo za to může? Jak moc pohled voličů na sociální demokracii podle vás ovlivnila pandemie?

Obrovské penzum voličů jsme ztratili kvůli smyšlené kauze lithium a nedaří se nám je získat zpět. Navíc jsme v době soumraku tradičních stran, a to zejména levicových. Lidé dnes věří více senzačním řešením (prodávaným populisty), než reálné seriózní práci. Určitě nám taky nepomáhá spoluvláda s hnutím ANO.

Už v březnu jste v souvislosti s pandemií uvedl, že premiérovo řízení je chaotické a sráží důvěru občanů ve vládu. Jak to vidíte dnes?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…