Šmarda o ČSSD: Ano, kdybychom chválili Babiše za jeho nápady a Schillerovou za její účes, měli bychom to snazší

03.09.2019 8:16 | Zprávy

ROZHOVOR „Kdybychom nevstupovali do vlády, tak ke kritice nedošlo. Kdybychom nenominovali Staňka, nemuseli jsme ho z vlády odvolávat, a kdybychom navrhli kandidáta, který by byl od začátku pokorný, chválil Andreje Babiše za jeho skvělé nápady a Alenu Schillerovou za nový účes, tak bychom bezesporu měli život snazší,“ říká s trochou ironie bývalý kandidát ČSSD na ministra kultury a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobně vysvětlil, co si z celého čtvrtročního dění bere, s čím chce zamířit do Senátu, co nejvíce poškodilo sociální demokracii a proč je důležitější zabývat se spíše budoucností země než osobou premiéra Andreje Babiše. Sám Šmarda se navíc v posledních měsících dostal do kůže politika, jemuž všichni vzkazují přes média, co by měl udělat: „Honzovi Hamáčkovi nezávidím, protože takhle pracovat je téměř nemožné.“

Šmarda o ČSSD: Ano, kdybychom chválili Babiše za jeho nápady a Schillerovou za její účes, měli bychom to snazší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Šmarda

Sám Lubomír Zaorálek – čerstvý ministr financí - o vás v pořadu Události, komentáře v České televizi prohlásil, že jste byl výborným kandidátem na ministra kultury, na kterém měla ČSSD trvat. Co na to říkáte?

Samozřejmě mě to těší, protože Zaorálek je člověk s obrovskou politickou a životní zkušeností, kterého si vážím. Byl jsem rád, že jsme mohli spolupracovat, a jsem rád, že když původní strategie sociální demokracie dostat do vlády nové tváře – dejme tomu i nové tváře s komunální zkušeností, které do vlády přinesou pohled zespoda – havarovala, tak že Jan Hamáček zvolil právě tuhle sázku na jistotu. Sázku na politika, který resort rozhodně zvládne, který zvládne i mnohem větší výzvy a je perfektně připraven na to být skvělým ministrem.

Jak vnímáte celou epizodu kolem vaší nominace na ministra kultury? Co si z toho berete?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…