Šmarda o ČSSD: Ano, kdybychom chválili Babiše za jeho nápady a Schillerovou za její účes, měli bychom to snazší

03.09.2019 8:16 | Zprávy

ROZHOVOR „Kdybychom nevstupovali do vlády, tak ke kritice nedošlo. Kdybychom nenominovali Staňka, nemuseli jsme ho z vlády odvolávat, a kdybychom navrhli kandidáta, který by byl od začátku pokorný, chválil Andreje Babiše za jeho skvělé nápady a Alenu Schillerovou za nový účes, tak bychom bezesporu měli život snazší,“ říká s trochou ironie bývalý kandidát ČSSD na ministra kultury a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobně vysvětlil, co si z celého čtvrtročního dění bere, s čím chce zamířit do Senátu, co nejvíce poškodilo sociální demokracii a proč je důležitější zabývat se spíše budoucností země než osobou premiéra Andreje Babiše. Sám Šmarda se navíc v posledních měsících dostal do kůže politika, jemuž všichni vzkazují přes média, co by měl udělat: „Honzovi Hamáčkovi nezávidím, protože takhle pracovat je téměř nemožné.“

Šmarda o ČSSD: Ano, kdybychom chválili Babiše za jeho nápady a Schillerovou za její účes, měli bychom to snazší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Šmarda

Sám Lubomír Zaorálek – čerstvý ministr financí - o vás v pořadu Události, komentáře v České televizi prohlásil, že jste byl výborným kandidátem na ministra kultury, na kterém měla ČSSD trvat. Co na to říkáte?

Samozřejmě mě to těší, protože Zaorálek je člověk s obrovskou politickou a životní zkušeností, kterého si vážím. Byl jsem rád, že jsme mohli spolupracovat, a jsem rád, že když původní strategie sociální demokracie dostat do vlády nové tváře – dejme tomu i nové tváře s komunální zkušeností, které do vlády přinesou pohled zespoda – havarovala, tak že Jan Hamáček zvolil právě tuhle sázku na jistotu. Sázku na politika, který resort rozhodně zvládne, který zvládne i mnohem větší výzvy a je perfektně připraven na to být skvělým ministrem.

Jak vnímáte celou epizodu kolem vaší nominace na ministra kultury? Co si z toho berete?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…