Starosta Moravské Třebové: Mám dar vidět vizionářsky

02.07.2019 17:36 | Zprávy

Situace ve vládě a její fungování je naprosto podobné jako fungování předešlého vedení města Moravská Třebová. Posledních osm let fungovalo neefektivně. Chtěl bych jej posunout k lepším zítřkům, míní Tomáš Kolkop (Srdcem Třebováci). Proč má z prvních měsíců ve funkci smíšené pocity? A jak se nejen koaliční, ale i generační obměna vedení projevuje na řízení města? Co nového zamýšlí? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Starosta Moravské Třebové: Mám dar vidět vizionářsky
Foto: archiv politika
Popisek: starosta Moravské Třebové Tomáš Kolkop (Srdcem Třebováci)

Jaký máte pocit z prvních měsíců ve funkci? Nelitujete svého rozhodnutí usednout do křesla starosty?

Když se nyní téměř po osmi měsících poohlédnu zpět, musím konstatovat, že mé pocity jsou převážně smíšené, nicméně těch pozitivních je o něco více, tedy ano, věřím, že jsme na dobré cestě. Rozhodnutí je dobré, nebo špatné, a protože mám ten dar „vidět“ vizionářsky a vím, až kam lze naše město posunout, svého rozhodnutí litovat nemohu, i když jsou samozřejmě chvíle, kdy mi není vůbec do zpěvu.

Povolební jednání byla poměrně složitá. Navíc vztahy mezi koalicí a opozicí jsou napjaté již z předchozího volebního období. Jak byste hodnotil spolupráci na radnici nyní? A hlavně, co se budete snažit udělat pro změnu?

Na prvním ustavujícím zastupitelstvu 5. 11. 2018 jsem vyslovil přání, abychom opustili přežité škatulkování na opozici a koalici a začali pracovat jako tým, protože pouze jako celek můžeme dosáhnout těch nejlepších výsledků, a já pevně věřím, že velké části zastupitelů jde o rozvoj města a vytvoření podmínek pro kvalitní život jeho obyvatel. Posledních osm let fungovalo město neefektivně, protože některé kontroverzní či úplně nesmyslné věci byly prosazeny silou jedenácti hlasů a atmosféra na úřadě také nebyla optimální, protože jakákoliv iniciativa zaměstnanců byla potlačována a na jejich názory nebyl brán zřetel.

Já bych si přál co nejdříve odbourat tento způsob fungování, protože nevede k ničemu pozitivnímu a výsledky jsou pak nemastné. Mám trpělivost, ale také jen do určité míry, takže nynějším častým reakcím „to nejde“, „to je zbytečné“ apod. pomalu odzvoní. Já bych rád slyšel nápady od zaměstnanců, chtěl bych vidět jejich zapálení pro danou věc a touhu nás posunout k lepším zítřkům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…