Statisíce nových voličů se tu mohou objevit. Možná už neumí ani česky, varuje Konečná

01.07.2024 17:28 | Rozhovor

„Zpackaná, zpackaná a ještě jednou zpackaná privatizace. Nedomyšlenost kroků různých vlád byla v průběhu let otřesná,“ říká o situaci v Liberty Ostrava europoslankyně a lídryně STAČILO! Kateřina Konečná. Vyjádřila se i k propuštění J. Assange a odsoudila korespondenční volby pro Čechy v zahraničí. Nešetřila ministra Rakušana a vysvětlila, proč svůj resort podle ní „totálně nezvládá“. Dostala se také k situaci na Ukrajině.

Statisíce nových voličů se tu mohou objevit. Možná už neumí ani česky, varuje Konečná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Máme tady zajímavou zprávu – Julian Assange je na svobodě. Co k tomuto případu říci? Vím, že jste byla jednou z těch, kteří podepsali dopis pro amerického prezidenta, ve kterém jste žádali o milost pro spoluzakladatele webu WikiLeaks…

Je téměř zázrak, že se Assange tohoto výsledku dočkal i dožil. Na svých stránkách dával k dispozici informace, které chtěla americká vláda utajit. Nebo si myslíte, že by se sama pochlubila, jak z vojenského vrtulníku postřílejí vojáci v Bagdádu téměř dvě desítky civilistů? Assange odtajnil, jak američtí vojáci postříleli stovky civilistů v Afghánistánu. Případně korespondenci Hillary Clintonové z jejích nezabezpečených PC. Moc zajímavé čtení… A tak bych mohla pokračovat.

Za svou činnost byl oceněn novinářskými cenami. Za skutečnosti, které odhaloval, by před soudem měli stát ti lidé a instituce, kteří tu špínu chtěli zakrývat. Ne člověk, který ji odhalil. Věřím, že si Assange svobodu užije a nestane se mu nějaká „náhodná“ nehoda.

Sněmovna schválila korespondenční volby pro Čechy žijící v cizině. Paní poslankyně, jak byste tento krok komentovala?

Vládu nyní negativně hodnotí i její vlastní voliči. Každý den jsou lidé konfrontováni s výsledky jejich dosavadního vládnutí.

A proto ta snaha získat nové voliče z jiných destinací, kteří naši dennodenní realitu nejspíše optimálně neposoudí… A tak někdo přišel s nápadem uznat české občanství až do čtvrtého kolena. Najednou se tady objevuje potenciál statisíců voličů. Sice už mnozí z nich zřejmě neumějí ani česky, ale budou mít možnost ovlivňovat život nás, co tady žijeme.

Politické strany by také neměly mít možnost ovlivňovat parametry voleb, ve kterých se budou bezprostředně účastnit. To je, jako by si v poločase fotbalového zápasu mužstvo, které vede, prosadilo, že od druhého poločasu budou mít dvojnásobek hráčů a menší branky. No a samozřejmě tomu bude přihlížet nezávislý sudí…. nebo soud… Pozice KSČM i uskupení STAČILO! je v této otázce zcela jasná. Jsme jednoznačně proti korespondenční volbě. Za peníze daňových poplatníků si vláda může v zahraničí objednat zavádějící volební kampaně.

„Zaměstnanci bez mzdy, budoucnost hutě nejistá,“ napsala jste na Facebooku ohledně situace v Liberty Ostrava. Co více k tomu, co se tam odehrává, říci?

Zpackaná, zpackaná a ještě jednou zpackaná privatizace.  Nedomyšlenost kroků různých vlád byla v průběhu let otřesná. Nejdříve rozdělení původní velké firmy NHKG ve jménu jakési konkurence, přitom konkurenci představoval pro NHKG svět, kde jsou firmy ještě mnohem větší. Nikoli Česká republika.

Poté podivnosti s privatizací do společnosti Petrcíle a nakonec prodej do rukou indické společnosti Mittal. NHKG je ukázkou toho, že pravicové slogany o lepším fungování soukromého vlastnictví jsou iluzí, a to zejména u velkých, strategických společností. A nikomu nepřišlo divné, že energetické hospodářství se vyvede ze společnosti a nechá si ho předchozí vlastník. A nikdo to nechtěl slyšet, když na to upozorňovali jak odboráři, tak naši zastupitelé. A jako negativní předchozí příklad uváděli, že stejná chyba se udělala při privatizaci další strojírenské firmy, Vítkovic. Ty stojí, respektive to, co z nich ještě zůstalo, na dohled od Nové huti. Nikdo mi nevymluví, že je to náhoda.

Když se podíváte, které strany byly u těchto privatizací, není možné je nechat dále připravovat rozprodání dalších oblastí. Teď by se jim líbilo zdravotnictví a sociální služby. A proto i v tomto kraji budeme jako KSČM součástí koalice STAČILO!. Naši kandidáti jsou připraveni na volby s programem, který další privatizace veřejných služeb nepřipustí! A váš hlas si v krajských volbách jednoznačně zaslouží – pojďme už konečně pro tento kraj udělat něco užitečného než se jen spoléhat na slibované dotace z Bruselu. Tento kraj byl v minulosti znám tvrdou prací, ale také poctivými lidmi. Pojďme to jak v krajských, tak v následujících parlamentních volbách dát do pořádku. Nepořádkům a nepravostem STAČILO!

„Nikdo nechceme, aby naši soukromou komunikaci e-mailem, WhatsAppem a dalšími komunikačními prostředky prohlížel nějaký bruselský úřad. Je nehorázné, že vláda se nechce postavit proti této směrnici a pouze se zdrží,“ napsala jste také. Domnívám se, že řada lidí možná ani neví, o co vlastně jde. Můžete to prosím pro naše čtenáře vysvětlit?

Touto směrnicí se dává přístup firmám, kdy mnohé z nich mají sídlo v USA, aby se naše soukromá korespondence, která je dnes aplikacemi kódovaná, dala prolomit. Uvádí se, že se tak povede boj s dětskou pornografií, obchodováním se ženami, pašováním drog. Že se ale takto tyto organizace, o kterých se dnes mnoho neví, dostanou i k vaší soukromé korespondenci. A dnes už běžně používáte mobilní telefony pro bankovní operace…

Za mě má k těmto informacím mít přístup pouze policie po prokázání, že se jedná o oprávněné podezření, na základě důkazů. Nehledě k tomu, že takto připravovaný software bude snadněji zranitelný pro hackery. Kteří budou využívat tzv. zadní vrátka, kterými se dají posílané informace odkódovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

a ti nám navolí hezkého Péťu k doživotní funkci jenom skladníka Ukrajiny,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepadr , 01.07.2024 17:42:46
Jakmile zavládne na Ukrajině mír, tak se vše změní, ale ne s pakáží, která tady prozatímně vládne.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

12:00 Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, p…