Trump plní, co říká. Kobza zcela chápe paniku evropských satrapů

27.01.2025 20:07 | Rozhovor

Odteď každý sám za sebe, a když to nepůjde, budeme řešit odkdy dokdy a co za to. Tak vidí nový severoamerický mezinárodní pořádek poslanec Jiří Kobza ze zahraničního výboru sněmovny. Zcela správně jsou podle něj zděšeny nadnárodní korporace a mezinárodní banky, které na dosavadním pořádku těžce vydělávaly.

Trump plní, co říká. Kobza zcela chápe paniku evropských satrapů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza

Donald Trump nastoupil do úřadu a už předtím bylo znát, že se ve světové politice něco mění. Už dokážeme nějak popsat podstatu této změny?

Myslím, že to bylo patrné už z Trumpových prohlášení před nástupem do úřadu. Jako jeden z mála politiků totiž Trump plní to, co říká. Mám za to, že to je právě zdrojem paniky současných progresivistických vládců (či spíše satrapů) Evropy. Shrnul bych to asi do slov: odteď každý sám za sebe, a když to nepůjde, budeme řešit odkdy dokdy a co za to.

Na rozdíl od svého prvního funkčního období teď už ví, do čeho jde, nebude odkázán na nepřátelský deep state v tajných službách, armádě a státní administrativě, protože s ním do těchto pozic přicházejí desítky odhodlaných a jemu tvrdě loajálních lidí z republikánského konzervativního prostředí i zvenčí.

V německých médiích se trudně psalo, že nástupem Trumpa končí mezinárodní pořádek založený na dohodách a respektu k druhému, na kterém stál svět od roku 1945. Co říkáte na tento názor?

To možná platí o respektu a dohodách mezi nadnárodními korporacemi a mezinárodními bankami, ale celkem jistě to neplatí o obyčejných lidech. Pracující Evropané, odíraní nemilosrdně koloniální ekonomikou a politikou rostoucího zadlužování, tento konec vnímají spíše jako naději.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Prý, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 28.01.2025 9:38:01
je současný mezinárodní pořádek založený na dohodách a respektu k druhému. Ti Němeci a jimi řízení bruselští ekoneoliberál fašouni už fakt ztratili veškerou soudnost. Ptal se nás někdo, jestli chceme grýn dýl? Ptal se nás někdo, jestli tu chceme nelegální migranty? Ptal se nás někdo, zda chceme či nechceme obchodovat třeba s Ruskem? Ptal se nás někdo, jestli ...

|  5 |  0

Další články z rubriky

Fialovi hoří mezi půlkami, tak vylezl Minář. Vyoral si všiml

13:31 Fialovi hoří mezi půlkami, tak vylezl Minář. Vyoral si všiml

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – Mimo další témata, například jásání nad utopenými Rusy v Egyptě, …