Fulbrightova nadace a využití zkušenosti amerického federalismu pro budoucnost EU. Jak si vysvětlit tuto náplň příštích osm měsíců života Jana Farského?
Vrtá mi hlavou, jaká musí být skutečná podstata Farského „trade off“, když upřednostnil být osm měsíců „stážistou“ před naplněním čtyřletého mandátu v pozici jednoho z nejviditelnějších poslanců druhé nejsilnější vládní strany. Oregonská univerzita, kde bude pan Farský až do podzimu stážovat, není ani zdaleka žádným Stanfordem, Harvardem nebo MIT, a tak se musím přiznat, že opravdu netuším, zda se na ní nachází nějaké významné akademické centrum amerického federalismu.
Ještě před Farského rezignací na poslanecký mandát ze STAN znělo, že někteří voliči uvítají, když je bude zastupovat takto vzdělaný člověk. Byla to relevantní obhajoba?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Polanský
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky
0:00 Vyoral k výpadku proudu: Tak mají další pádný důvod zdražovat
ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kdo věří politikům, je idiot. Podle toho bychom měli přistupovat i k ujišťo…
- 9:02 Stranický týdeník, dříve „orgán“. Předvolební Šafr do schránky
- 4:43 Trump hraje poker, Putin šachy. Kvůli degradaci elit Západu je jaderná válka reálná
- 4:44 Negramotnost, armáda a prezident Pavel. Historik Fidler kárá i vládu
- 18:52 „Osa zla“? Komu vadil šáh a nyní vadí i ajatolláhové
- 13:17 „A pak přišel Fiala zadním vchodem.“ Byla na setkání s premiérem a Pazderkovou