Václav Klaus st. pro PL: Babiš s námi hraje hru, ukolébal nás. Naše země je v chaosu. Špatné věci dovážíme ze západu

20.12.2018 4:38 | Zprávy
autor: Radim Panenka

CO NÁM DAL ROK 2018 Naše země je v chaosu, nikdo ji neřídí a stále pokračuje utahování šroubů, zmenšování svobody a prosazování šílených nápadů. ParlamentnímListům.cz to v interview řekl bývalý prezident republiky Václav Klaus. Nelíbí se mu, jak se vláda postavila k tzv. globálnímu paktu o uprchlících, který země v OSN schválila. „Premiér Babiš s námi hraje záměrnou hru, nechali jsme se ukolébat,“ uvedl Václav Klaus v první části rozhovoru, který nyní přinášíme.

Václav Klaus st. pro PL: Babiš s námi hraje hru, ukolébal nás. Naše země je v chaosu. Špatné věci dovážíme ze západu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozhovor s bývalým prezidentem ČR Václavem Klausem

Pane prezidente, pomalu končí výroční rok 2018. Otázka úvodem, byl to pro Českou republiku dobrý rok?

Česká republika existuje, funguje, ekonomice se docela daří. Nicméně chaos v naší politice nás, kteří uvažujeme politicky, vede k tomu, že ho nemůžeme označit za rok pozitivní a pěkný. Chaos, který existuje, tedy opoziční nepřijetí demokraticky proběhlých jak prezidentských, tak parlamentních voleb, vede k nemožnosti vládnout, vede k nepřetržitému zpochybňování všeho, co vláda udělá. A je jedno, zda dobrého, či špatného. Sám vidím mnoho špatného. Ale země je neřízena, země je chaotizována, dobrá nálada tu neexistuje. Nejedná se o nahodilý výkyv, bohužel jde o určitou tendenci.

Mohu to chápat tak, že původcem chaosu je především opozice? Ať už opozice sněmovní nebo názorová, mediální, ale pořád opozice?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…