Vy žumpo, kavárníci zaplacení! Lezli jste mi do zadku. „Omilostněný“ Zdeněk Ondráček účtuje

1. 11. 2018 10:52

ROZHOVOR Kavárníkům rozhodně radost udělat nehodlám, říká poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, kterého ve středu Sněmovna odmítla vydat k trestnímu stíhání. Ondráček reagoval na otázku, zda ho politika neznechutila a neuvažoval někdy o svém odchodu. Média podle něho proti KSČM vedou dlouhodobou negativní kampaň a každý, kdo má všech pět pohromadě, to podle něj vidí. Vůči Ondráčkovi samotnému prý média dělala prasárny. A proč? “Peníze, jak víme, nesmrdí,” sdělil poslanec.

Vy žumpo, kavárníci zaplacení! Lezli jste mi do zadku. „Omilostněný“ Zdeněk Ondráček účtuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Ondráček
reklama

Sněmovna vás dle očekávání k trestnímu stíhání nevydala. Slyšeli jsme argumenty o tom, že nelze kriminalizovat názory a vystoupení a případným řešením pro pana Horáčka by byl občanskoprávní spor. Co na to říkáte?

Nic, beru to jako skutečnost. Pro mě se tím nic nemění.

Debata před samotným hlasováním trvala dlouho. Jak to na vás působilo? 

Anketa

Dokončí podle vás Miloš Zeman své prezidentské funkční období?

92%
8%
hlasovalo: 9966 lidí

Nijak. Jsem již zvyklý, že se tu často mluví mimo projednávaný bod.  

Šlo o věcnou debatu nebo spíše opoziční exhibice, jak uvádí některá hodnocení?

To nechť si vyhodnotí občan, který to sledoval.

Podle šéfa vašeho poslaneckého klubu Pavla Kováčika se jednalo o součást brutální kampaně proti KSČM. Souhlasíte s ním?

To, že se vůči KSČM vede dlouhodobě negativní kampaň, vidí snad každý, kdo má všech pět pohromadě. 

Kritizoval jste média s tím, že jsou pro vás žumpa, neboť jejich chování je za hranou. Co podle vás některá média k tomu, řekněme nezvykle aktivistickému žurnalistickému přístupu, vede? 

Neschopnost objektivní žurnalistiky a peníze, které, jak víme, nesmrdí.

Připomeňme, což také zaznělo, že na adresu prezidenta Miloše Zemana často od politiků i různých veřejně známých lidí zaznívají ostré či vulgární výrazy a komentáře a nikdo za to stíhán není s tím, že jde o svobodu slova. Jde z vašeho pohledu o dvojí metr?

Samozřejmě, že ano. 

Ve Sněmovně jste druhé volební období, pokud se nepletu, a za tu dobu jste zažil možná to, co někteří vaši poslanečtí kolegové nikdy během mnohaleté kariéry. Mířím na různé kampaně, masové demonstrace apod. Neměl jste někdy chuť se na to vykašlat a říct si, že to nemáte zapotřebí?

Myslíte, jako abych těm kavárníkům udělal radost? Ne, tak to rozhodně ne.

Fotogalerie: - Defilé nejen vojenské techniky

Vojenská přehlídka ke 100. výročí vzniku Českoslov...
Vojenská přehlídka ke 100. výročí vzniku Českoslov...
Vojenská přehlídka ke 100. výročí vzniku Českoslov...
Vojenská přehlídka ke 100. výročí vzniku Českoslov...
Vojenská přehlídka ke 100. výročí vzniku Českoslov...
Vojenská přehlídka ke 100. výročí vzniku Českoslov...

V době, kdy se proti vašemu angažmá v čele komise pro kontrolu GIBS na Václavském náměstí scházely davy protestujících, kterým nakonec premiér Babiš podlehl, se mluvilo o tom, že v tomtéž pluku byl i ministr Metnar. Jak si vysvětlujete, že vás tato část života stála de facto „flek“, zatímco na pana Metnara vlastně nikdo nemířil a dnes je šéfem obrany?

Myslíte ten placený komparz? Neodstoupil jsem kvůli nim, ale kvůli obavám o bezpečnost mé rodiny a prasárnám některých médií. Jak jsem včera řekl, na Pohotovostní pluk přicházelo každý půlrok cca 400 nových mladých mužů. Demožumpě a jejím médiím jde jen o mě, a to proto, že mám tu drzost být politikem za KSČM. Je to ta dlouhodobá negativní kampaň. 

Nezalitoval jste někdy svého vstupu do vrcholné politiky? Přece jen v době vaší policejní kariéry jste byl často zván coby expert do médií včetně ČT apod. Teď zažíváte pravý opak…

To je přeci o té kvalitě a objektivitě naši žurnalistiky. Když jsem nebyl politikem za KSČM, tak mi lezli do zadku a dnes neumí napsat ani objektivní pravdu a tam, kde by museli napsat moje jméno v pozitivním obraze, tak jej raději vynechají. 

Závěrem ještě jiné téma. Co po čtyřech měsících od jmenování říkáte na výkon druhé Babišovy vlády? Jste spokojen? Případně, na co vláda podle vás příliš nemyslí a neřeší to?

Výkon celku hodnotím na 3 a oblasti, které sleduji, ještě hůře. Co potřebuji, řeším přímo s ministry a své si umím prosadit. Nejde mi o zviditelňování, stejně vím, že by média o mně nic pozitivního nenapsala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Docent Valenčík: Pamatujte si, jak se kdo choval. Návrh pro odpůrce Babiše. Už se nám z EU omluvili? Světová proměna se blíží

10:33 Docent Valenčík: Pamatujte si, jak se kdo choval. Návrh pro odpůrce Babiše. Už se nám z EU omluvili? Světová proměna se blíží

HŮŘ UŽ BYLO? „Problém není v tom, že se nám vedlo dobře. Problém byl v tom, že jsme se nedokázali vy…