Komunisté neuspěli ve sněmovně s majetkovým přiznáním

21.09.2012 14:49 | Zprávy
autor: olb

Komunistům se dnes nepodařilo ani prvním čtením protlačit zákon o majetkovém přiznání. To, že návrhy KSČM v této oblasti sněmovna již dlouhodobě přehlíží, není žádná novinka. Pozoruhodné dnes však bylo, že komunisty v návrhu podpořily Věci veřejné. „My máme k zákonu sice výhrady, ale podpoříme jej,“ řekl šéf VV Radek John. Poslanci ale nakonec projednávání normy přerušili.

Komunisté neuspěli ve sněmovně s majetkovým přiznáním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze jako prostředek k jednání

„Děkuji předsedovi Radku Johnovu za poměrně konkrétní rozbor zákona hodný zpravodaje,“ pochválil dnes za sněmovním pultíkem komunista Miroslav Opálka to, že Věci veřejné byly ochotné při hlasování v prvním čtení říci zákonu o majetkovém přiznání ano.

John totiž ve své řeči kromě jiného vysvětloval, proč právě VV pro tento zákon – byť předložený komunisty – chtějí zvednout ruku.

„To je přesný obraz této země, slabého státu, který nikoho nebuzeruje. Nebuzeruje lumpy, nebuzeruje zločince, nebuzeruje ty, kteří nás okradli o stovky miliard, nebuzeruje ty, kteří přidávají metylalkohol do alkoholu, nebuzeruje organizátory hazardu...Proto je dnešní situace po kauze metylakohol taková – prostě je tu slabý stát. A majetkové přiznání je v dnešní době velmi účinné. Dnes je proto nejnutnější ho přijmout, než kdykoliv jindy,“ zmínil John ke svým argumentům.

Podle něj je ale norma předložená komunisty mírnější, než ta z dílny VV. „Lepší malý krůček k objasnění, než žádný. Návrh se vztahuje jak na právní, tak fyzické osoby, což vítáme,“ osvětlil dále John spokojenost Věcí veřejných.

Jeden z předkladatelů zákona Jiří Dolejš (KSČM) dnes mimo jiné zdůraznil, že jde o pátý pokus komunistů a logicky se návrh vyvíjel tak, jak se vyvíjel i právní řád, aby byl konzistentní se schválenými právními normami. Majetková přiznání by dle něj omezila daňové úniky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Volyňská škola otevírá studentům cestu do světa

22:31 Jihočeský kraj: Volyňská škola otevírá studentům cestu do světa

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola ve Volyni znovu potvrdila, že patří mezi špičková vzd…