Stejně jako v loňském roce model Země a Měsíce zpříjemní letos v létě procházky a pikniky na Kraví hoře nafukovací model Marsu přezdívaný Marsmeloun. A obdobně jako u předchozích planet i v případě Marsu neputoval model na Kraví horu z daleka. Pro brněnskou hvězdárnu ho na zakázku ušila brněnská společnost Kubíček Visionair, která má dlouholeté zkušenosti s výrobou nafukovadel.
„Grafické podklady pro tisk povrchu Marsu vycházejí z více než sedmdesáti tisíc záběrů Marsu s rozlišením až osm metrů, které v sedmdesátých a osmdesátých letech pořídily kosmické sondy Viking 1 a 2. Potisk na plátno pro model připravila Hvězdárna a planetárium Brno ve spolupráci s týmem Visualove a my ho museli upravit a navinout na model planety,“ popisuje Petra Roušarová ze společnosti Kubíček Visionair, která projekt Mars řídí.
Lokální planeta

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.