„Neřešíme jenom stavbu, ale především to, jak Slavii vdechnout nový život. Proto jsme zvolili formu soutěžního dialogu a co nejotevřenější přístup. Akcentujeme zapojení všech politických klubů zastoupených radnici. Budoucnost tohoto kulturního domu se týká všech a je správné, aby o něm spolurozhodovalo celé zastupitelstvo,“ říká náměstek primátora Juraj Thoma. Rozhodnutí prostřednictvím soutěžního dialogu bylo projednáno s předsedy příslušných odborných komisí rady města i se všemi zastupitelskými kluby.
V klasické architektonické soutěži se hodnotí hotové projekty. Soutěžní dialog je proces, kdy projekt postupně vzniká, a to díky spolupráci zadavatele a ateliérů oslovených odbornou firmou, kterou město pověřilo řízením soutěže. „K administraci a řízení soutěže jsme vybrali renomované studio CCEA MOBA. Letos se pod jeho vedením budou třídit myšlenky a koncepty, s nimiž budou přicházet jednotliví soutěžící. Vítězný koncept a architektonický návrh bude znám na konci letošního roku, případně počátkem roku 2020,“ přiblížil Thoma.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV