„Zájem o studium fyzikálních oborů je skutečně vzestupu a co je také pozitivní, přibývá zde žen. Stále více mladých lidí si uvědomuje, že práce v elektrotechnice má obrovskou budoucnost. Atraktivita těchto studijních směrů je už taková, že si školy své studenty dokonce už mohou i vybírat,“ uvedla v této souvislosti předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová, která už několik let pravidelně vyjíždí se svými přednáškami mezi jihočeské středoškoláky.
Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích dokonce ve spolupráci s Jihočeským krajem Skupinou ČEZ otevřela v letošním školním roce zcela nový obor Elektroenergetika a elektrické stroje. „Tento obor je určen pro přípravu nových pracovníků pro Temelín a další elektroenergetické firmy. Jen do prvního ročníku jsme přijali 24 ze zhruba 50 uchazečů. Nyní nás další přijímací zkoušky čekají a nepochybujeme, že opět bude z koho vybírat,“ konstatoval ředitel školy Jaroslav Koreš.
Vystoupení šéfky českého jaderného dozoru a vysokoškolské pedagožky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze si vyslechlo zhruba 300 studentů VOŠ, SŠ a Centra odborné přípravy Sezimovo Ústí, Střední průmyslové školy strojní a stavební (SPŠSS) v Táboře, gymnázií v Táboře, Sezimově Ústí a cirka 110 studentů Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská a gymnázií Jírovcova, Česká a J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích. Přibližně pětinu všech účastníků tvořily dívky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV