Český Krumlov: Na návštěvě partnerského města Slovenj Gradec

01.10.2017 11:43

Stalo se dlouholetou tradicí, že se čtyři partnerská města Český Krumlov, Vöcklabruck, Hauzenberg a Slovenj Gradec každoročně setkávají a vyměňují si zkušenosti ohledně vedení veřejné správy, v kulturní a umělecké sféře, ale také soutěží v nejrůznějších sportovních turnajích.

Český Krumlov: Na návštěvě partnerského města Slovenj Gradec
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov
reklama

Partnerská spolupráce měst, jinými slovy town-twinning, je forma dlouhodobé mezinárodní spolupráce mezi samosprávami, která právě spočívá v pravidelném setkávání zástupců měst a jejich občanů. Letos hostil setkání Slovenj Gradec, který slaví výročí 750 let od založení města.

Českokrumlovská výprava čítala dvacítku účastníků z řad představitelů města, zástupců městské policie, úředníků ve sportovních dresech, krumlovských hudebníků, studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České a umělce Artura Magrota, který ve Slovenj Gradci pracoval celý týden v místním muzeu se zdejšími studenty na uměleckých projektech.

Městští strážníci navštívili policejní stanici, vyměňovali si zkušenosti s kolegy z partnerských měst a na závěr nechybělo ani poměření sil ve zdolávání překážkové dráhy. Nutno říci, že naši strážníci byli ve svém počínání velmi úspěšní, získali totiž první místo.

Ve volejbalovém turnaji dosáhla na bronzovou příčku další skupinka účastníků složená ze sportovně nadšených zaměstnanců českokrumlovského městského úřadu. Představitelé jednotlivých samospráv živě konferovali o znovuoživení městských center, ale také o financování kulturních a společenských aktivit. A čtvrtou skupinu tvořili českokrumlovští studenti, kteří se seznámili s týdenním uměleckým projektem slovinských studentů, a sami vytvářeli speciální technikou trička.

Čas strávený s německými, rakouskými a slovinskými kolegy byl pro všechny krumlovské účastníky velmi přínosný, otevřel nová poznání, zkušenosti a mezinárodní přátelství.

Další ročník setkání partnerských měst bude taktéž výjimečný, hostitelem totiž bude právě Český Krumlov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krnov: Zahrada nabídne aktivitní odpočinek i záplavu barev

6:32 Krnov: Zahrada nabídne aktivitní odpočinek i záplavu barev

Po dvou měsících skončily úpravy v zahradě u domova pro seniory v Rooseveltově ulici. Senioři se tak…