Vyhodnotit, co se v posledních deseti letech povedlo, co nikoliv, zeptat se občanů, podnikatelů a všech, kteří se účastní života města, jak se jim ve městě žije a podniká, kde vidí rezervy města, co by chtěli změnit, kam by se město mělo ubírat.
Je v silách města řešit přetíženou intenzitu dopravy a nedostatečnou dopravní vybavenost? Je pro město prioritní řešit kapacitu parkovacích míst na sídlištích a parkovištích, údržbu a rozšiřování zeleně, realizovat protipovodňové úpravy na řece Polečnici, rekonstruovat mosty, zateplovat veřejné budovy a snižovat jejich energetickou náročnost, dbát na kanalizační síť a vodohospodářský majetek, rozšiřovat nabídku sportovního vyžití? To je jen ukázka otázek ohledně budoucího rozvoje Českého Krumlova, na jejichž řešení hledá vedení města odpověď. Aby město získalo veškeré informace a své následné rozhodnutí opřelo o vyjádření většiny obyvatel, počítá se zapojením veřejnosti do rozhodování o budoucnosti celého území metodou tzv. participativního plánování strategického plánu. „Tato metoda je postavena na základním principu, který spočívá v tom, že čím více lidí ve městě se bude moci podílet na plánu jeho rozvoje, tím lépe bude přijat, a tím více se lidé ztotožní s budoucím směrováním města. Věříme, že se to podaří a že zapojení široké veřejností do plánování budoucnosti města přinese své ovoce a rovněž přispěje k tvorbě občanské společnosti. Celý projekt spojený s aktualizací strategického plánu je nazván Krumlov sobě, a tak jej budeme nadále prezentovat," uvedl místostarosta Josef Hermann.
Strategický plán rozvoje města je dokument určující směr, kterým se město bude v následujícím období (horizontu cca 2 volebních období) ubírat. Jeho vytvoření předchází vypracování analytické části - tedy souhrnné charakteristiky dosavadního vývoje a současného stavu města včetně uvedení vzájemné provázanosti všech jeho sociálně-ekonomických, technických a územních souvislostí. Tato část bude zpracována na základě analýzy stávajících koncepčních materiálů města a existujících dat, na základě rozhovorů s nejvýznamnějšími subjekty a osobami, které nejvíce ovlivňují dění ve městě a jejichž každodenní výkon práce má dopad na další rozvoj města. Další data budou získána průzkumem v terénu, využitím interaktivní mapové aplikace pro sběr dat a na plánovaném setkání s občany města, na kterém budou mít možnost vyjádřit vnímání podmínek a kvality života ve městě. Interaktivní aplikace bude přístupná od 20. března 2016 na webových stránkách www.ckrumov.cz/krumlovsobe, veřejné projednání se pak uskuteční ve dnech 22.-23. dubna 2016 v kině Luna v Českém Krumlově. V současné době se připravují webové (www.krumlovsobe.cz) a Facebookové stránky projektu Krumlov sobě, jež budou pravidelně aktualizovány.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV