Jablonec nad Nisou: Dopravní tepna v centru je opět v provozu

01.11.2021 19:53

Během pondělního odpoledne (1. 11.) se k plnému provozu otevře ulice Gen. Mrázka. Ta byla uzavřená kvůli stavbě dešťové kanalizace a rekonstrukci dalších sítí od května. Stavba si vyžádala zhruba 18 mil. korun z městského rozpočtu.

Jablonec nad Nisou: Dopravní tepna v centru je opět v provozu
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Uzavřela se tak další část stavby dešťové kanalizace, rekonstrukce té splaškové, vodovodu a plynovodu, sítí i veřejného osvětlení. 

Anketa

Souhlasíte s tím, že hospodský musí od 1. listopadu kontrolovat bezinfekčnost?

hlasovalo: 42752 lidí
Městskými stavbami byly dešťová kanalizace, chodníky, následné povrchy komunikací a veřejné osvětlení, za které město zaplatilo 17,9 mil. korun.

„Nyní je tedy znovu průjezdná celá ulice Gen. Mrázka, vozy mohou projet křižovatkou ulic Gen. Mrázka – Komenského - Liberecká a vjíždět opět vlevo do podzemního parkoviště OC Centrál a odtud ulicí Komenského a Kostelní na Anenské náměstí nebo do ulice Budovatelů. Nebo mohou z křižovatky u městského divadla jet doprava kolem pošty vzhůru ulicí Opletalova,“ informuje náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že nadále zůstává uzavřená křižovatka ulic Liberecká – Průmyslová, kde stavební práce pokračují do konce stavební sezóny a příští rok se na ně znovu naváže. Znovu průjezdná je také ulice Máchova, ulice Kubálkova se vrací do režimu pěší zóny. Křižovatka ulic Kamenná, Smetanova, Hasičská a Mírové náměstí zůstane naopak ve stejném režimu jako v době uzavírky, tzn. hlavní jde od Horního náměstí Hasičskou a pokračuje vlevo Smetanovou ulicí. 

„Stavba to byla velmi komplikovaná. Kdo se někdy snažil skloubit součinnost minimálně tří subjektů na jedné akcí, ví, jak těžká to je věc. Tady pracovalo hned pět subjektů – město stavělo svou dešťovou kanalizaci, kterou mu ukládá zákon, a připravovalo nové veřejné osvětlení, SVS rekonstruovalo kanalizaci splaškovou i vodovod, plynaři opravovali své vedení, pokládaly se sítě,“ připomíná Roubíček. 

Stavební práce komplikovalo letos hned několik důvodů – dopady pandemie, které oslabovaly počty dělníků a zdražovaly stavební materiál, historické sítě, které nebyly zanesené ve starých mapách a neodhalila je ani digitální diagnostika, a v neposlední řadě tvrdý zásah stavbě udělila také letní blesková povodeň. 

Projekt dešťové kanalizace bude pokračovat příští rok realizací retenční nádrže pod Anenským náměstím, na niž město získalo dotaci z EU Stavba retenční nádrže se plánuje na jaro, i budováním dalšího ramene kanalizace a rekonstrukcemi sítí i jiných subjektů v ulici Kamenná.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…