Ty se postupně vyřizují a někteří už mají svůj kompostér doma. Kompostéry bude jablonecká radnice vydávat do vyčerpání zásob. Po první vlně podávaných žádostí zůstalo v zásobě ještě téměř 450 kusů.
Zastupitelé schválili vyhlášení další výzvy pro podávání žádostí a také úpravu podmínek pro poskytnutí. Jednou z podmínek je, že pozemek, na němž kompostér stojí, nesmí být veřejně přístupný a musí se nacházet v katastru města. „Předkládal jsem zastupitelům nové podmínky, kterými se snažíme reagovat na požadavky občanů,“ vysvětluje Vele. Nově bude město kompostéry poskytovat i lidem, kteří nemají v Jablonci trvalé bydliště, ale vlastní zde nemovitost. Majitelé zahrad o rozloze větší než 900 m2 mohou podle nových podmínek požádat o druhý kompostér.
„O možnost získat kompostér pro svoji zahradu byl mezi lidmi velký zájem a často se na to ptali. Snažili jsme se jim vyhovět a vloni se nám podařilo získat evropskou dotaci na nákup 1200 kusů zahradních kompostérů,“ konstatuje náměstek primátora Miloš Vele. Letos v březnu si tak občané mohli podávat první žádosti o jejich bezplatné zapůjčení. Po uplynutí doby udržitelnosti dotačního projektu, tj. do roku 2023 přejdou kompostéry do vlastnictví žadatelů.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


