Kouty nad Desnou: Infocentrum elektrárny zahájilo letní provoz

06.05.2016 18:20 | Zprávy

Informační centrum přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně hlásí zahájení letního provozu: od 6. května mohou zájemci opět vyjet až do nadmořské výšky 1350 metrů a prohlédnout si horní nádrž elektrárny.

Kouty nad Desnou: Infocentrum elektrárny zahájilo letní provoz
Foto: ČEZ
Popisek: Dlouhé stráně.

Hromadné výpravy i jednotlivci si mohou vybrat mezi autobusovou variantou dopravy a turistickou verzí, která zahrnuje výjezd jedinou šestisedačkovou lanovkou v České republice na vrchol Medvědí hory, odkud je to k horní nádrži čtyři kilometry po asfaltce nebo dva lesem po turistické trase.

Ještě před několika dny byl na horní nádrži sníh, nyní už je cesta nahoru volná. „Pro velký zájem bude lanovka v provozu i ve všedních dnech s výjezdem v deset a sjezdem ve 14 hodin, od pátku do neděle pojede od 10 do 17 hodin,“ upřesnil Petr Marek, vedoucí střediska Kouty, kde je také infocentrum elektrárny. Od horní stanice lanovky se k nádrži podle něj pohodlně dostanou i rodiny s kočárky, pro starší turisty zajištují provozovatelé o víkendu kyvadlovou dopravu autobusem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Nová základna záchranky v Bystrci nejpozději do deseti let

16:21 Brno: Nová základna záchranky v Bystrci nejpozději do deseti let

Za zhruba 35 tisíci lidmi, žijícími v Bystrci, Žebětíně a Komíně, bude záchranka vyjíždět z nové zák…