„Po dnešku máme v ulicích Kroměříže již devět kamenů zmizelých. Jsem za to rád. Zůstanou v dlažbě jako trvalá vzpomínka na osudy lidí, kteří žili v našem městě a ze dne na den se ztratili,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Felix Presser zahynul v koncentračním táboře Buchenwald v roce 1940, jeho žena Bedřiška a synové Petr a Tomáš byli zavražděni ve vyhlazovacím táboře Malý Trostinec v Bělorusku v roce 1942. „Mladá rodina zemřela jen kvůli tomu, že patřila k židovskému národu. Jsem ráda, že město Kroměříž památce těchto obyvatel věnuje pozornost,“ popsala ředitelka Státního okresního archivu Kroměříž Jitka Zezulová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

10:23 České Budějovice: Pravobřežní cyklostezka bude uzavřena
Od středy 2. července převáží bezplatně Budějčáky i turisty přívoz přes řeku Vltavu v Českém Vrbném.
- 7:05 Plzeň zlepšila recyklaci elektroodpadu, loni odevzdala přes 7 tun elektrozařízení
- 22:12 Ostrava: Zájem o menstruační vložky v ostravských školách je značný
- 19:09 Kladno: Rekonstrukce náměstí Svobody odstartuje počátkem září
- 16:13 Liberec: Obnova zdí v Zahradě vzpomínek
- 13:14 Pardubice usnadní práci pečovatelům. Nová parkovací místa urychlí domácí péči