Autobusový vozový park Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s. (DPMLJ) v současné době představuje zhruba necelou stovku vozidel. Z toho celkem 38 ks autobusů je s pohonem CNG, což tvoří zhruba 40%. Provozování doplňování stlačeného plynu u externích dodavatelů je pro dopravní podnik časově náročné s nezanedbatelnými finančními náklady. V praxi to vypadalo tak, že 2 až 3 zaměstnanci strávili celou noční směnu jízdami k externím plnícím zařízením.
„Na začátku roku 2020 se DPMLJ rozhodl dopravce pro výstavbu vlastní kapacitní plnící stanice, která zaručí spolehlivý provoz s nižšími provozními náklady a nezávislost dopravního podniku na externích dodavatelích,“ zdůrazňuje Michal Zděnek, předseda představenstva DPMLJ, a.s.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Liberec , pohonné hmoty , CNG
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

7:13 Turnov: Město nabízí pronájem prostor pro ordinaci
Město Turnov nabízí prostor k pronájmu určený pro ordinaci v ulici Žižkova, čp. 2047. K využití je v…
- 22:31 Hradec Králové: Stavbaři přes léto zamíří na hradecká sportoviště
- 19:28 Litoměřice: Startovací byty v Želetické ulici nabízejí šanci na samostatné bydlení
- 16:26 Jihlava: Rozkoš bez rizika otestovala na festivalu 83 zájemců
- 13:34 Olomouc: Město opravuje lesní mosty
- 10:34 Hustopeče: Rekonstrukce kuchyně ZŠ Komenského