Litoměřice: Zaměstnanci městského úřadu pomáhají hygienikům trasovat

17.11.2020 16:58

Vybraní pracovníci Městského úřadu v Litoměřicích pomáhají Krajské hygienické stanici Ústeckého kraje (KHS) s trasováním osob, které přišly do styku s osobou pozitivní na COVID-19. Provizorní call centrum spustilo město 11. listopadu v budově odboru dopravy a silničního hospodářství v Topolčianské ulici. Část zaměstnanců úřadu takto pomáhá z domova v rámci home office.

Litoměřice: Zaměstnanci městského úřadu pomáhají hygienikům trasovat
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

„Těší nás, že zaměstnanci městského úřadu, kteří se k této činnosti přihlásili dobrovolně, jsou v této nesnadné době nápomocni tam, kde je potřeba. Všichni účastníci projektu byli proškoleni ohledně mobilní aplikace Daktela, přes kterou trasování osob probíhá a obdrželi veškeré informace nezbytné pro jejich dočasnou pracovní náplň,“ informoval tajemník městského úřadu Milan Čigáš. Zaměstnanci vypomáhající KHS s trasováním jsou při své činnosti s ohledem na hygienická opatření rozděleni do skupin po 3-4 osobách. V call centru je pak k dispozici celkem osm počítačů s příslušenstvím (mikrofon, sluchátka atp.).

Úředníci trasují osoby v dopoledních i odpoledních hodinách přímo v call centru, ve větší míře tato činnost probíhá rovněž v rámci „home office“, tedy práce ze svých domovů. K dispozici jsou zaměstnanci z různých odborů městského úřadu, zejména pak z odboru živnostenského, odboru dopravy a silničního hospodářství či odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

„Výpomoc Krajské hygienické stanici Ústeckého kraje prostřednictvím provizorního call centra je plánovaná na dobu nouzového stavu či na období, kdy stanice vyhodnotí tuto pomoc jako potřebnou,“ dodal předseda litoměřického krizového štábu starosta Ladislav Chlupáč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Parkoviště na Jižních Svazích je otevřeno veřejnosti

21:23 Zlín: Parkoviště na Jižních Svazích je otevřeno veřejnosti

S ohledem na velký nedostatek parkovacích míst na sídlišti Jižní Svahy se v prostoru bývalého staven…