Ostrava: ČEZ Aréna slaví 25. narozeniny

17.05.2011 12:27

Ostravská ČEZ ARÉNA (dříve Palác kultury a sportu) byla dokončena a slavnostně otevřena přesně před čtvrt stoletím v roce 1986. Za dobu své existence se stala významným sportovně - kulturním centrem a vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových mistrovství, sportovních utkání a turnajů, koncertů největších hudebních hvězd.

Ostrava: ČEZ Aréna slaví 25. narozeniny

Z významných událostí, které se konaly v ČEZ ARÉNĚ jmenujme například mistrovství světa v ledním hokeji 2004, světové šampionáty volejbalistek (1986) a basketbalistek (2010), ME ve stolním tenisu (2010), tenisové zápasy Davisova poháru s USA, Francií, Argentinou nebo exhibici Ivana Lendla a Björna Borga. Koncertovali zde například Joe Cocker, Sting nebo kapela Rammstein. Nejbližší připravovanou velkou akcí je koncert slavného švédského dua Roxette, které se v ostravské ČEZ ARÉNĚ představí 27. června.

Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC VÍTKOVICE STEEL. Na přelomu let 2003 a 2004 prošla rekonstrukcí a modernizací a od roku 2004 nese název ČEZ ARÉNA. Slavnostně byla znovuotevřena 6. dubna 2004 koncertem světoznámého tenora José Carrerase. V současnosti je ČEZ ARÉNA jedním ze sportovišť patřících společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s., jejímž jediným akcionářem je Statutární město Ostrava. S kapacitou až 12 500 diváků je jednou z největších víceúčelových hal v České republice s moderním technickým vybavením, množstvím variant svého vnitřního uspořádání a značnou šíří poskytovaných služeb.

Další zprávy z Ostravy čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ostrava.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Úřad vylepšil své kontrolní mechanismy

12:01 Jihlava: Úřad vylepšil své kontrolní mechanismy

V návaznosti na nedávné zjištění o úniku peněz magistrát zpřísnil vnitřní procesy.