Město nyní disponuje pouze byty zvláštního určení, tedy bezbariérovými, nebo v domech, kde mají nájemníci možnost využívat pečovatelské služby. Byty, které by mohlo poskytnout lidem v tíživé sociální situaci, však nemá. O nových nájemnících v uvolněných městských bytech rozhoduje pouze výše nájemného, které zájemce nabídne v dražbě.
„Stále častěji se ale setkáváme s lidmi, kteří byt potřebují, jsou ochotni za něj platit, ale ne tak vysoké nájemné, jaké nabídnou jiní v dražbě. A stále častěji se také setkáváme s tím, že někdo nabídne ve výběrovém řízení nájemné tak vysoké, že jej během krátké doby není schopen platit. Stává se dlužníkem města, ale odmítá byt opustit,“ shrnula primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková důvody připravovaných změn. Stávající legislativa městu přitom neumožňuje rychlé ukončení takového nájemního vztahu. Není výjimkou, že bydlí v bytě i dva roky, aniž by platili nájem a úhrady spojené s užíváním bytu. Město navíc zatěžují náklady na řízení vedoucí k jeho vystěhování. V mnoha případech je přitom vzniklý dluh nevymahatelný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pardubice.eu