Písek: Sochy z písku letos představují partnerská města

11.05.2022 16:01 | Tisková zpráva

Na náplavce u Kamenného mostu sochaři již pomalu dokončují pět obřích soch z Písku, které budou nábřeží zdobit až do pozdního podzimu. Letos jejich díla představují partnerská města Písku – Jičín, Veľký Krtíš, Bad Leonfelden, Deggendorf a Wetzlar.

Písek: Sochy z písku letos představují partnerská města
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek

Spolupráce s několika z nich má totiž letos kulaté či půlkulaté výročí. Umělci začali pracovat 26. dubna a dokončení soch je naplánováno na pátek 13. května, kdy se od 14 hodin uskuteční vernisáž. Díla tvoří firma akademického sochaře Mariana Maršálka, který v minulosti na tvorbě soch v Písku několikrát spolupracoval. Dalšími tvůrci jsou Václav Lemon a Josef Faltus. 

Anketa

Bojíte se Vladimira Putina?

2%
96%
hlasovalo: 18318 lidí

„Třímetrová díla ukáží architekturu a znaky vybraných partnerských měst, ale také postavy či další atributy typické pro dané místo. Díky umístění soch u hrany náplavky se bude podruhé pracovat i se zadní stranou soch. Stejně jako v loňském roce budou díla ze strany od řeky v nočních hodinách osvětlená,“ řekla Edita Kučerová z odboru školství a kultury.

Díky kvalitnímu zpracování sochy zdobí nábřeží Otavy pod Kamenným mostem obvykle až do začátku adventu. Galerie je po celou dobu volně přístupná. V období letní turistické sezóny zde bude fungovat také turistický informační stánek, odkud od 17. června do 4. září v 10 hodin vycházejí komentované prohlídky města. „Především dětem přiblíží vyobrazená města příběh putování Aničky s Pimonem, skřítkem Píseckých hor. Text příběhu z pera Moniky Hodáčové převedl do zvukové podoby Jiří Klokočka a ilustrován je obrázky Petry Žabové,“ zmínila Edita Kučerová jednu novinku.

Lidé, kteří se přijdou podívat na sochy, si na nedaleké promenádě v Čechově ulic mohou prohlédnout také venkovní výstavu „KDYŽ SE ŘEKA ZLOBÍ – 20 let od povodně 2002“, na které budou k vidění fotografie nejen z nedávné tisícileté vody, ale i z předchozích povodní v průběhu 20. století.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Nové čtyřkolky pro Městskou policii

19:27 Plzeň: Nové čtyřkolky pro Městskou policii

Městská policie Plzeň převzala ve čtvrtek 2. května 2024 do užívání dvě nové terénní čtyřkolky typu …