Plzeň: Nepořádek v blízkosti přehradní nádrže České údolí je uklizen

11.07.2018 20:31

Nepořádek, který způsobili lidé bez domova ve stanovém městečku v blízkosti přehradní nádrže České údolí, skončil první červencové pondělí v přistavěném kontejneru. Na úklid, který probíhal v předcházejícím týdnu, dohlíželi strážníci Městské policie Plzeň – Bory ve spolupráci se strážníky ze stanice územně strážní služby.

Plzeň: Nepořádek v blízkosti přehradní nádrže České údolí je uklizen
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Tři obyvatelé stanového městečka, kteří zde byli zastiženi, obdrželi pytle na odpadky a strážníci jim vysvětlili postup úklidu. „Každé ráno na místo přijela hlídka městské policie, aby předala další pytle na odpad. Za týden se naplnilo 38 igelitových pytlů, které mimo jiné obsahovaly zbytky zkaženého jídla, plastové láhve nebo deky,“ uvedla Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň. Odpad byl poté uložen do kontejneru a zbytek nepořádku byl uklizen za pomoci pracovníků veřejné služby a veřejně prospěšných prací z třetího městského obvodu.

Veronika Kuchynková doplnila, že v pátek 29. června navštívili toto místo i zástupci třetího městského obvodu, kteří informovali obyvatele stanového městečka o přistavení kontejneru. Kontejner zajistil Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně ve spolupráci se společností Čistá Plzeň. „V dalších dnech i týdnech bude městská policie držet dohled na tomto městském pozemku, aby nedošlo opět ke znečištění tohoto prostoru,“ dodala Veronika Kuchynková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Zastupitelé budou jednat o převodu pozemků na Červeňáku

12:50 Pardubice: Zastupitelé budou jednat o převodu pozemků na Červeňáku

Pozemky v lokalitě Červeňák by již brzy mohly patřit městu. Finální verzi smlouvy o bezúplatném přev…