Většina parkových ploch byla založena v Plzni před mnoha lety. Sadový okruh kolem historického jádra a Lochotínský park vznikly již v 19. století. Další parky zásadního významu pro občany našeho města vznikly v polovině 20. století. Jedná se především o Borský park a park Homolka. Aby tato prostranství mohla nadále plnit svoji rekreační funkci, musí projít výraznou regenerací.
V následujícím období je potřeba pokračovat především v obnově historických parků. V tomto období jsme dokončili revitalizaci první, severozápadní část Lochotínského parku a obnovu Lobezského parku. Obnovu potřebuje Borský lesopark i lesopark Homolka. Dále je potřeba zkvalitňovat a rozvíjet rekreační potenciál našich oblastí a současně chránit přírodě blízké prostředí před devastací. U rekreačních oblastí je třeba upřít pozornost zejména na nově vyhlášené rekreační oblasti Kyjovský a Radčický les.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

16:26 Zlín: V pondělí začne prohlídka všech komunikací
Získat podrobná a především aktuální data o technickém stavu komunikací na území celého Zlína, které…
- 11:28 Tábor založí energetické společenství
- 7:33 Žatec: Město uvolnilo peníze na zajištění střechy sladovny Dreherova pivovaru
- 20:36 Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires
- 16:26 Plzeň: Festival Summer Circus oživí město
- 11:28 Děčín: Nejen nové toalety zvyšují komfort cyklistů