Tím prvním je provozování záchranné stanice a několika léčebných zařízení, které slouží k péči o poraněné či jinak handicapované volně žijící živočichy. Druhým jsou neméně důležité projekty druhové ochrany a třetím ekologická výchova a osvěta.
„Za dvacet let naší činnosti jsme uskutečnili 7 554 zaevidovaných zásahů, výjezdů a opatření. K tomu je ale nutno přičíst ještě samostatné projekty druhové ochrany a aktivity s nimi související a také stovky hodin věnovaných ekologické výchově a výukovým programům. Co se samotné záchranné stanice týká, přijali jsme 20 970 zvířecích pacientů, z toho 6 874 ptáků, 10 902 savců, 2 564 plazů a obojživelníků a 630 zvířat domácích a exotických,“ uvádí vedoucí stanice Karel Makoň.
Aby mohla stanice pracovat tak, jak pracuje, neobejde se bez nemalého množství dobrovolníků, příznivců a přátel. Ke klíčovým partnerům patří město Plzeň, Plzeňský kraj, Nadace ČEZ, Nadační fond Zelený poklad a Národní síť záchranných stanic.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: plzen.eu
Farmáři
Myslíte, že podpora farmářů je cestou, jak hromadně zlevníte potraviny? Já teda nevím, u farmářů nakupuji ráda, i když teď už čím dál méně, a to proto, že na to jednoduše nemám. Když jdu na farmářské trhy ceny jsou tam dost vysoké a taky mě kolikrát napadlo, zda i oni jen draze nepřeprodávají, co ko...
Další články z rubriky

16:47 Liberec: Pozor soutěž, aneb zatočme s cigaretovými nedopalky
Odbor ekologie a veřejného prostoru ve spolupráci s kolektivním systémem společnosti NEVAJGLUJ, a.s.…