Nově zvolené zastupitelstvo přijalo jedno ze svých prvních zásadních rozhodnutí na svém jednání dne 16. prosince 2014. Cena za 1 m2 pozemku na stavbu rodinných domů v lokalitě pro bydlení Bezručova v Poličce – I. etapa byla chválena ve výši 892 Kč/m2. Velice rychlý proces zajištění prodeje pozemků probíhal z důvodu možného zvýšení sazby daně z přidané hodnoty, která by kupujícím cenu prodražila. Zastupitelstvo se muselo do konce roku sejít ještě jednou, a to 29. prosince 2014, kdy schválilo konkrétní kupní smlouvy (prodáno zatím cca 35 parcel z celkového počtu 46). První domky by mohly začít růst v září tohoto roku. V návrhu rozpočtu letošního roku je též finanční částka na zpracování projektu stavby bytových domů, jejichž výstavba by měla začít v roce 2016. V plánu jsou 4 bytové domy s počtem cca 50 bytů.
Jak již bylo uvedeno v úvodu, rozhodnutí o ceně předcházel velmi složitý proces přípravy. Jedním z nich byl i výběr zhotovitele 1. etapy technické a dopravní infrastruktury, která zahrnuje stavbu komunikací, chodníků, parkovišť, včetně odvodnění, výstavbu dešťové a splaškové kanalizace, veřejného osvětlení a plynovodu včetně přípojek. Sdružení majitelů skupinového vodovodu Poličsko provede stavbu vodovodu. Otevírání obálek proběhlo v prosinci, do soutěže se přihlásilo 16 zájemců. Smlouva s vítěznou firmou by měla být podepsána v únoru a stavební práce by měly být zahájeny v březnu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: policka.org