Praha 5: JUDr. Petr Lachnit předal dar dětem z Dětského domova na Zbraslavi

02.01.2014 9:11

Městská část Praha 5 v rámci svého rozpočtu tradičně přispěla na dar pro děti z Dětského domova Charlotty Masarykové na pražské Zbraslavi.

Praha 5: JUDr. Petr Lachnit předal dar dětem z Dětského domova na Zbraslavi
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Městská část předem zjistila, co dětský domov potřebuje pro své svěřence a zajistila nákup a dovoz vybraných věcí,  prací prostředky, saponáty, pasty na zuby, kartáčky, šampony, tělová mléka, dětské příbory, hrníčky a ponožky. Předání daru se zhostil 19. prosince 2013 zástupce starosty Městské části Praha 5 pro sociální oblast JUDr. Petr Lachnit. Dar pro děti z tohoto dětského domova si převzala ředitelka Dětského domova paní MUDr. Iva Truellová, PhD.

Příslušníci Městské policie obvodního ředitelství Praha 5 předvedli malým divákům ukázky výcviku služebních psů, služební vozidla a motorky. Na programu dne byla rovněž ukázka poslušnosti služebních psů včetně zadržení agresívního pachatele a předvedení jízdní skupiny na koních se simulovaným přechodem ohně a dýmem. Největší atrakcí však byly policejní koně, na kterých se mohli děti  i povozit.

„Jednou z příjemných starostí radního pro sociální oblast je obdarování potřebných, dětí a seniorů a to zejména před vánoci." řekl Petr Lachnit, který kromě dětského domova Charloty Masarykové navštívil i sociální zařízení provozovaná Cenrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 a to Dům s pečovatelskou službou v Zubatého ulici 10 a Dům sociálních služeb na Neklance 15.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Praha5.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Ostrava: Městská policie má nového ředitele

19:27 Ostrava: Městská policie má nového ředitele

Šestým ředitelem v historii Městské policie Ostrava je od 17. srpna padesátiletý Miroslav Plaček. Na…