Praha 5: Náš velký úspěch - magistrát decentralizuje nízkoprahové služby a podpoří pořádek v ulicích

18.11.2021 8:38 | Tisková zpráva
autor: PV

Občané Smíchova, žijící v blízkosti kontaktních center, se připojili ke snahám radnice Prahy 5 ulevit městské části od pohybu enormního množství narkomanů. Pod petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu, shromáždili stovky podpisů.

Praha 5: Náš velký úspěch - magistrát decentralizuje nízkoprahové služby a podpoří pořádek v ulicích
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5

Na posledním zasedání zastupitelstva hlavního města petice rozpoutala vášnivou, ale i konstruktivní diskuzi. Zastupitelé na jejím základě pověřili radní Milenu Johnovou, aby okamžitě začala pracovat na decentralizaci nízkoprahových zařízení a snížení zátěže, kterou dlouhodobě nese Praha 5.

Petenty na zastupitelstvo přišla podpořit starostka Prahy 5 Mgr. Renáta Zajíčková (ODS). Ve svém vystoupení kritizovala laxnost odpovědných radních a přehlížení narůstajícího problému. Zdůraznila, že potřebné strategie existují již roky, ale chybí vůle je naplňovat. Opětovně vyzvala hlavní město ke spolupráci. Podle ní musí Praha k tomuto závažnému problému přistoupit koordinovaně a na úrovni celé metropole.

Po několika hodinové diskuzi přijali zastupitelé usnesení, které ukládá radní Johnové vyřídit petici a Radě hlavního města zpracovat do poloviny příštího roku koncepci a harmonogram pro decentralizaci sítě adiktologických služeb v rámci Prahy. K tomu Rada musí vytvořit také metodiku pro umisťování kontaktních center s ohledem na jejich vliv pro své okolí a kvalitu života rezidentů, například zastropování počtu klientů, nebo jasně vymezenou minimální vzdálenost od školských zařízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyškov: Rozpočet 2026 ve znamení dokončení klíčových investičních projektů

22:42 Vyškov: Rozpočet 2026 ve znamení dokončení klíčových investičních projektů

Investice se leckdy překlápí do dalších let, protože jejich příprava je delší a vyžaduje pečlivou ko…